Aktualno軼i

Komunikat w sprawie rezygnacji Naczelnika Harcerzy

Motywuj帷 decyzj przyczynami osobistymi, hm. Sebastian Grochala z這篡 rezygnacj z funkcji Naczelnika Harcerzy i z dniem 21 marca 2015 roku przesta pe軟i t funkcj, co zosta這 podane do wiadomo軼i w rozkazie Przewodnicz帷ej L3/2015 w dniu 22 marca 2015 roku.czytaj wi璚ej

Druhowie,

W dziale rozkazy pojawi si nowy rozkaz Naczelnika Harcerzy - Rozkaz L03/2015 z 17.03.2015

MAR

Pierwsza Zbi鏎ka Kursu Podharcmistrzowskiego SKOLE II!

Pierwsza Zbiórka Kursu Podharcmistrzowskiego SKOLE II odby豉 si dnia 1 marca 2015, w Narodowy Dzie Pami璚i 皋軟ierzy Wykl皻ych na terenie Krakowa.czytaj wi璚ej
MAR

G這sowanie nad nazw kategoryzacji zuchowej

Wodzowie,

Startujemy z ankiet dotycz帷 zmiany (albo i nie) nazwy i co za tym idzie plakietki, kategoryzacji kadr gromad zuchów.

ROZWA涉NIE KAPELANA NA III NIEDZIEL WIELKIEGO POSTU

Druhny i Druhowie, w III Niedziel Wielkiego Postu, po rozwa瞠niu przewidzianej na ten dzie Ewangelii (J 2,13-25) chcia豚ym postawi Wam pytanie: ile dajesz na 鈍i徠yni?czytaj wi璚ej

Sk豉dnica Harcerska ZHR - siedemgor.pl

Druhny, Druhowie, Przyjaciele!

Od pocz徠ku roku dzia豉 nasza sk豉dnica harcerska SiedemGór.pl.

Ksi捫ki harcerskie, mundury oraz wszelkie akcesoria znajdziecie w jednym miejscu.

Naszym celem jest dostarczenie wszystkiego, czego potrzebujecie na harcerskich szlakach.

W wyj徠kowy sposób traktujemy cz這nków naszej organizacji, którzy regularnie p豉c帷 sk豉dki mog liczy na dodatkowe rabaty i akcje promocyjne.

W dziale rozkazy pojawi si nowy rozkaz Naczelnika Harcerzy - Rozkaz L02/2015

Badanie hufc闚 w Organizacji Harcerzy ZHR

Druhowie!

Ju w marcu, w stolicy Polski odb璠zie si spotkanie Gównej Kwatery Harcerzy, komendantów chor庵wi oraz hufcowych reprezentuj帷ych wszystkie 鈔odowiska Organizacji Harcerzy Zwi您ku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W trakcie spotkania podejm kluczowe z punktu widzenia programu i strategii rozwoju decyzje, wymieni si do鈍iadczeniami oraz wyznacz dalsze kierunki dzia豉 dla Chor庵wi i Hufców, które prowadz.

STY

ankieta do nazw kategorii zuchowej

Wodzowie Zuchowi!

Za nami trzy edycje kategoryzacji SUPER. Od pocz徠ku przyj瘭i鄉y za這瞠nie, 瞠 chcemy, by kategoryzacja zmienia豉 si wraz z naszymi potrzebami. Dzi chcemy podj望 z Wami dyskusje o zmianie nazwy a wraz z ni ca貫j identyfikacji wizualnej (logo, plakietka, etc).

Pro軸a o wzi璚ie udzia逝 w poni窺zej ankiecie. Ankiet zamykamy i podsumowujemy wyniki 13 lutego o pó軟ocy. Czas start!

Druhowie,

W dziale rozkazy pojawi si nowy rozkaz Naczelnika Harcerzy - Rozkaz specjalny L01/2015

STY

o. hm. Jerzy 安ierkowski SJ odszed na wieczn wart...

Wieczorem, 19 stycznia 2015 r., po g. 22.30 zmar w kolegium jezuitów w Warszawie - o. Jerzy 安ierkowski SJ.

Odszed do Pana w 79. roku 篡cia, w 51 r. powo豉nia zakonnego i 44. kap豉雟twa.

Dzi瘯uj帷 Bogu za 篡cie naszego Druha i Brata, polecajmy 酥. ojca Jerzego Mi這siernemu Panu.

Harcerzem by od 17 lat. Harcmistrz, honorowy Kapelan Okr璕u Mazowieckiego, czynny instruktor do ostatniego dnia 篡cia. 27 grudnia za酥iewali鄉y razem Modlitw Harcersk po mszy u jego ó磬a.

Pogrzeb 酥. o. Jerzego rozpocznie si Msz 鈍. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza w pi徠ek 23 stycznia o godz. 10.30 w Sanktuarium Andrzeja Boboli na Rakowieckiej w Warszawie. Bezpo鈔ednio po mszy udamy si na Pow您ki (cywilne).

Druhowie,

W dziale rozkazy pojawi si nowy rozkaz Naczelnika Harcerzy - Rozkaz L01/2015 z 17 stycznia 2015 r. Zach璚amy do lektury.

Spis instruktor闚 i jednostek

Od wczoraj (15 stycznia) ruszy spis. Jak ju Druhowie si zorientowali w tym roku w jednym systemie (Cesei) spisuj si instruktorzy i jednostki.

II Otwarte Mistrzostwa ZHR w P馧maratonie

9 maja 2015 r. odb璠zie si VIII Bieg Piastowski (pó軛araton, czyli 21 km 97 m) tradycyjnie na trasie z Kruszwicy (start Mysia Wie瘸) do Inowroc豉wia (meta na Stadionie Miejskim im. Inowroc豉wskich Olimpijczyków).czytaj wi璚ej

Opiekun na Medal

Druhu,

Czy zdarzy這 Ci si zdobywa stopie, gdy spotka貫 si z opiekunem w celu omówienia próby raptem 2-3 razy i mia貫 poczucie, 瞠 i tak o najwa積iejszych rzeczach w Twoim 篡ciu opiekun nie ma poj璚ia?

Czy zdarzy這 Ci si by opiekunem próby na stopie, gdy mia貫 poczucie, 瞠 podopieczny wymyka Ci si, a Ty nie mia貫 do niego klucza?

Czy zdarzy這 Ci si pracuj帷 w Komisji czy Kapitule mie poczucie, 瞠 ten opiekun nie powinien by opiekunem, bo sam poziom próby ju na to pokazuje?

STY

Spotkania G堯wnej Kwatery z korpusem instruktorskim chor庵wi.

W najbli窺zy week-end w dwóch chor庵wiach (Wielkopolska i Pó軟ocno-Zachodnia)  odb璠 si spotkania Gównej Kwatery Harcerzy z korpusem instruktorskim.czytaj wi璚ej
GRU

Warsztaty hufcowych

Zapraszamy Ci na kolejn edycj Warsztatów Hufcowych. Odb璠 si w terminie 20-22 marca w Warszawie.

Dok豉dny rozk豉d zaj耩 i tematyk konsultujemy z uczestnikami i dlatego zach璚amy do odwiedzenia strony hufcowi.blogspot.com i wype軟ienia ankiety.

GRU

Zlot SUPER 2014

Ma tegorocznym zlocie SUPER stawili si 鄉ia趾owie z kadr 6 gromad: 3 Lubelskiej GZ-ów "Rycerze Koziego Grodu", 9 Gdy雟kiej GZ-ów "Wojownicy Klanu Keiko", 6 Pozna雟kiej GZ-ów "Wilcz皻a", 4 Zamojskiej GZ-ów "Stra積icy Królestwa Wiatru", 106 ódzkiej GZ-ów "Obro鎍y Wiecznego Lasu" i 8 Pozna雟kiej GZ-ów "Le郾i Rycerze".