Aktualno軼i

Szare Szeregi RPG - crowdfunding

Druhowie!

Powsta豉 inicjatywa, aby wyda w Polsce ameryka雟ki podr璚znik RPG "Grey Ranks", czyli "Szare Szeregi". Jest to podr璚znik autorstwa Jasona Morningstara, który zafascynowany by histori naszego kraju i tego co si dzia這 w czasie Drugiej Wojny 安iatowej.

2014

Zesp馧 do spraw Puszcza雟twa og豉sza nab鏎 dla instruktor闚 i harcerzy ze wszystkich Chor庵wi!

Uwa瘸sz 瞠 dru篡ny harcerskie permanentnie robi帷e gry terenowe w mie軼ie, spotykaj帷e si w harcówkach, nieumiej帷e zbudowa porz康nego stosu ogniskowego, niezdolne do postawienia porz康nej pionierki obozowej - to problem?czytaj wi璚ej

Dzie Papieski 2014

Tak jak od samego pocz徠ku swojego istnienia ZHR by mocno zwi您any z osob Jana Paw豉 II, tak te od samego pocz徠ku harcerki i harcerze ZHR czynnie w陰czali si w organizacj Dnia Papieskiego. Dlatego szczególnie teraz kiedy osoba 鈍. Jana Paw豉 II staje si coraz bardziej odleg豉 dla m這dszego pokolenia warto aktywniej w陰cza si 鈔odowiskami w inicjatywy z nim zwi您ane, by o篡wia ducha wi瞛i harcerek i harcerzy z Papie瞠m.czytaj wi璚ej
2014

Poradnik: Otwarcie stopnia harcmistrza w kilku krokach... obejrzyj!

Chcesz si rozwija? Zosta harcmistrzem?
Zach璚amy do obejrzenia poradnika, w którym w kilku krokach dowiesz si jak dobrze przygotowa si na Twoje pierwsze spotkanie z Komisj Harcmistrzowsk.

Druhowie,

W dziele rozkazy ukaza si najnowszy rozkaz Naczelnika Harcerzy L. 12/2014 z dnia 17 wrze郾ia 2014 r.

Zbi鏎ka kr璕u harcmistrz闚

Druhu Harcmistrzu,

Maj帷 nadzieje na wspania貫 spotkanie zapraszam Ci jeszcze raz gor帷o w dniach 27-28 wrze郾ia 2014 roku na zbiórk naszego Kr璕u, i przesy豉m propozycj programu naszego spotkania wierz帷, 瞠 dzi瘯i Twojej obecno軼i b璠zie ciekawe i owocne.

VIII Eskapada Harcerstwa Starszego

W dniach 24-26 pa寮ziernika 2014 (pi徠ek - niedziela) odb璠zie si VIII Eskapad Harcerstwa Starszego “Otwórz Drzwi”. Dodatkowo 24 pa寮ziernika wieczorem w Krakowie odb璠 si warsztaty "Niezb璠nik starszoharcerski".czytaj wi璚ej

Instruktorska Konferencja Historyczna U 昱笈E ZHR

W dniach 17-19 pa寮ziernika 2014 Okr璕 Podkarpacki ZHR, w ramach Jubileuszowych obchodów rocznicy 25-lecia istnienia Zwi您ku Harcerstwa Rzeczypospolitej, zaprasza do ζ鎍uta na Instruktorsk Konferencj Historyczn „U 廝óde ZHR”.czytaj wi璚ej

Druhowie,

W dziele rozkazy ukaza si najnowszy rozkaz specjalny Naczelnika Harcerzy L. 5/2014 z dnia 1 wrze郾ia 2014 r.

XXXII Harcerska Pielgrzymka na Jasn G鏎

To ju tradycja, 瞠 we wrze郾iu ca造 ZHR spotyka si w Cz瘰tochowie. W tym roku na Jasn Gór zaprasza tak瞠 ZHR-Rodzinie. Zg這szenia tylko do 5 wrze郾ia!

Biuletyn GKH-y

Druhowie!
W dziale Biuletyny, dost瘼ny jest ju wrze郾iowy numer Biuletynu Gównej Kwatery Harcerzy.
Zach璚amy do lektury i rozsy豉nia informacji w lokalnych 鈔odowiskach.

Druhowie,
w dziele rozkazy ukaza si najnowszy rozkaz Naczelnika Harcerzy L. 11/2014 z dnia 17 sierpnia 2014 r. oraz za陰czniki do rozkazu:
.
2014

Warsztaty Harcmistrzowskie „Znaki Czasu”

Celem warsztatów jest zbudowanie 鈍iadomo軼i zjawisk spo貫cznych zachodz帷ych zarówno w otoczeniu ZHR-u w Polsce i na 鈍iecie („znaki czasu”) jak i wewn徠rz organizacji, przeanalizowanie wp造wu tych zjawisk na cele i metody funkcjonowania harcerstwa oraz próba budowania programów wychowawczych odpowiadaj帷ych na te zmiany.czytaj wi璚ej
2014

Ruszy造 zapisy na szkolenia w ramach Harcerskiej Akademii Umiej皻no軼i!

Druhowie!

Informujemy, 瞠 od wczoraj ruszy造 zg這szenia na kursy:
- p貫twonurkowe (3 terminy do wyboru!),
- wspinaczki ska趾owej,
- spadochroniarski.

Na zg這szenia wiele czasu nie ma, nie ma si te co zastanawia, bo propozycje s bardzo ciekawe!czytaj wi璚ej
2014

Oczekiwana ksi捫ka w sprzeda篡!!!

Ukaza豉 si nowe poszerzone i uzupe軟ione II wydanie "Harcerskiego ABC".

Sklep internetowy Wydawnictwa ZHR jest dost瘼ny pod adresem: wydawnictwo.zhr.pl

Zapraszamy!

Druhowie,

W dziale rozkazy ukaza si najnowszy rozkaz Naczelnika Harcerzy L. 10/2014 z dnia 17 lipca 2014 r.

Krwawe wyzwanie! ;)

Uwaga! Konkurs! Uwaga! Konkurs! Uwaga! Konkurs! Uwaga! Konkurs!

Wakacje, to czas wzmo穎nego zapotrzebowania na krew, jak dobrze wiecie, nie mo積a jej wyprodukowa, a jedynym 廝ód貫m jej pozyskania s honorowi dawcy.

Apelujemy do was, aby ka盥y pe軟oletni harcerz podj掖 wyzwanie i w ci庵u okresu wakacji odda honorowo krew. Przy郵ijcie skan potwierdzenia na gkh@zhr.pl, pod koniec sierpnia, spo鈔ód przys豉nych potwierdze, rozlosujemy gad瞠ty krwiodawców.

Spotkanie Ksi篹y i Rady Duszpasterskiej ZHR

Nad jeziorem ζkie ko這 Sk瘼e

25 lipca (pi徠ek)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie kapelanów i duszpasterzy pracuj帷ych z jednostkami harcerskimi ZHR oraz sympatyków, którzy chc pozna nasz prac.

Spotkajmy si w terminie 25-26 lipca 2014 (pi徠ek - sobota) na obozie jednego z krakowskich 鈔odowisk ZHR. Zapraszamy pod Sk瘼e, gdzie w鈔ód szumu lasu (w jak najbardziej naturalnych dla harcerzy warunkach) porozmawiamy o roli harcerskich duszpasterzy i ich wspó逍racy z instruktorami. Miejsce spotkania ustalili鄉y w miar blisko gównych dróg komunikacyjnych oraz kolei. Jednocze郾ie zako鎍zenie sobotnim obiadem daje szans na powrót do niedzielnych obowi您ków w Waszych parafiach lub zgromadzeniach.

Zdob康 umiej皻no軼i lidera - nowe szkolenie w ramach HAU

Przed逝 sobie wakacje i we udzia w tygodniowym szkoleniu. Uczestnicy podczas spotkania we W這dawie wezm udzia w zaj璚iach i warsztatach prowadzonych przez: zawodowych dziennikarzy, trenerów, ludzi z biznesu czy mediów.czytaj wi璚ej
2014

Santander Universidades og豉sza nab鏎 do I edycji programu "Grand Tour - poznaj samego siebie!"

Grand Tour – poznaj samego siebie!,
czyli 12 uczestników, 6 dni wyzwa, 1 miasto.

Szukamy aktywnych, ciekawych 鈍iata i ludzi oraz otwartych na nowe do鈍iadczenia studentów III, IV i V roku uczelni nale膨cych do Santander Universidades!