Warsztaty Harcmistrzowskie

Wtorek, 10 stycznia 2012

W dniach 8-9 pa寮ziernika 2011 mia豉 miejsce pierwsza zbiórka Warsztatów Harcmistrzowskich Organizacji Harcerzy. Przed dwa dni przyszli harcmistrzowie pracowali wokó Idei Harcerskiej. Warsztaty s w za這瞠niu ogólnopolskim miejscem spotka podharcmistrzów, zarówno tych, którzy ju otworzyli prób na stopie harcmistrza jak i tych, którzy jeszcze nie rozpocz瘭i próby.

Pierwsza zbiórka odby豉 si w Warszawie i zgromadzi豉 gównie uczestników z Chor庵wi Mazowieckiej, kolejne zbiórki odbywa si b璠 w innych miastach, co zach璚i ma do uczestnictwa tak瞠 instruktorów z innych regionów Polski.

Spotkali鄉y si w sobotni poranek pod Pomnikiem Ma貫go Powsta鎍a, co jak si pó幡iej mia這 okaza by這 pewnym przewrotnym wst瘼em do dyskusji o miejscu historii w codziennym 篡ciu i niebezpiecze雟twach wynikaj帷ych z manipulowania histori.

Polityka historyczna, a tak瞠 wp造w mediów, polityków, dzia豉czy spo貫cznych oraz ludzi ze 鈍iata kultury na jednostki oraz na ca貫 spo貫cze雟two by造 tak瞠 tematem spotkania z Jackiem ㄆczakiem z Wydzia逝 Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Spojrzenie z zewn徠rz na harcerstwo, skonfrontowane z realiami zarówno rynku pracy jak i innych aspektów doros貫go 篡cia przedstawi Dymitr Hirsch, by造 instruktor Mazowieckiej Chor庵wi Harcerzy.

Sobotni cz窷 zbiórki zako鎍zy這 ognisko na M這cinach, o znakach czasu i wyzwaniach ideowych stoj帷ych przed naszym Zwi您kiem, prowadzone przez hm. Paw豉 Zarzyckiego by貫go komendanta Mazowieckiej Chor庵wi oraz Naczelnika Harcerzy w latach 2002 – 2006.

Uzbrojeni w t wiedz, wzbogacon jeszcze o obraz wspó販zesnej m這dzie篡 i obraz kadry instruktorskiej naszej organizacji, kursanci przygotowali w豉sn diagnoz sytuacji w jakiej znajduje si ZHR i zaproponowali autorskie rozwi您ania nurtuj帷ych nas problemów, które mamy nadzieje wkrótce nie tylko zostan upublicznione, ale doczekaj si realizacji.

Warsztaty sk豉da si b璠 z czterech cyklicznie organizowanych zbiórek – trzy pierwsze po鈍i璚one b璠 idei, metodzie i organizacji, czwarte spotkanie b璠zie spotkaniem formacyjnym. Do zako鎍zenia Warsztatów konieczne jest  uczestnictwo we wszystkich zbiórkach.

Kalendarz Warsztatów:

8-9 pa寮ziernika – IDEA – Warszawa

3-5 lutego – zbiórka formacyjno-rekolekcyjna – Kraków

10-11 marca – METODA – Pozna

ORGANIZACJA – pó幡a wiosna 2012

Zaproszenie na zbiórk Krakowsk

Zapraszam na warsztaty Harcmistrzowskie w Krakowie – tradycyjnie po鈍i璚one formacji.

Temat Warsztatów – wiara i rozum.

Warsztaty rozpoczn si 3.02 – pi徠ek – o godz. 19.30 w klasztorze oo. Kapucynów,

Zako鎍z si o godz 12.00, 5.02 – niedziela.

W programie min. – Opactwo w Ty鎍u i na Bielanach, najwi瘯sze serwery w tej cz窷ci europy, najwi瘯szy cmentarz w katakumbach i spacer po Cmentarzu Rakowickim. Mo磧iwo嗆 spotkania i dyskusji  z duchownymi i instruktorami.

Szczegó這we informacje (dot. zadania przedzbiórkowego, kosztów) b璠 rozsy豉ne indywidualnie do zg這szonych.

Zg這szenia do dnia 23 stycznia 2012 r. na:

Dla osób które nie uczestniczy造 w pierwszej zbiórce dodatkowo ankieta: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDR3eEppQ2x5b2RUMXFIa042c0g3bFE6MQ

Dodatkowe informacje:

Zbyszekciosek[ na ]gmail.com