By這 COOLTURAlnie.

Niedziela, 23 pa寮ziernika 2011

W dniach 14-16 pa寮ziernika odby si w υdzi XV Ogólnopolski Zlot Zuchmistrzowski „COOLUTRA”.

W pi徠ek wieczorem z ró積ych stron Polski zjechali si harcerze i harcerki ZHR, by po krótkiej procedurze w biurze cieszy si Dyskusyjnym Klubem Filmowym. Uczestnicy podzieleni na 3 grupy obejrzeli utwory o tematyce dostosowanej do ich do鈍iadczenia i wieku oraz wymieniali si refleksjami dotycz帷ymi projekcji. Wielu z nich sp璠zi這 wieczór w kawiarence prowadzonej przez 92 ΑH-ek.

Nast瘼ny dzie rozpocz窸a nietuzinkowa rozgrzewka. Po 郾iadaniu odby si apel, na którym zuchmistrzowie i zuchmistrzynie otrzymali zlotowe gad瞠ty – praktyczne i estetyczne upominki wzbudzi造 zachwyt uczestników, m篹czy幡i z trudem powstrzymali si od natychmiastowego przymierzenia swojej nowej, 鈍ie瞠j bielizny.
Nast瘼nie podzieleni na patrole zuchmistrzowie i zuchmistrzynie wyruszyli stawi czo豉 zlotowym harcom 4 kultur, m. in. nagrywali d德i瘯i radiowe, grali w bilard, a tak瞠 odwiedzili strzelnice i stra po瘸rn. Po powrocie czeka na nich ciep造 obiad i warsztaty, dzi瘯i którym mogli poszerzy swoj wiedz metodyczn.

Podczas mszy 鈍i皻ej uczestnicy mogli s逝cha oprawy muzycznej wykonanej przez 27 ΔZ, 29 ΔZ i 62 ΔZ. Po kolacji odby si Zlotowy Turniej Kulturalny, który rozbudzi w zuchmistrzach i zuchmistrzyniach zwierz璚e instynkty – oprócz znajomo軼i poprawnych odpowiedzi musieli jeszcze wykaza si sprawno軼i fizyczn.

Kiedy wieczorem harcerki delektowa造 si 酥iewograniem, druhowie grali w pi趾 r璚zn, a po szybkim prysznicu udali si podziwia pi瘯no naszego miasta noc.

Przed powrotem do domu podczas niedzielnego apelu dru篡nowe t璚zowych gromad otrzyma造 upominki od hm. Ani Sampolskiej, a wszystkim uczestnikom uda這 si zwiedzi ód równie za dnia i pozna jej histori podczas zlotowych wycieczek.

Dzi瘯ujemy wszystkim, uczestnikom i organizatorom za jubileuszowy XV Ogólnopolski Zlot Zuchmistrzowski!

Zapraszamy równie do GALERII oraz do pobrania materiaów, które gromadz wiedz przekazywan uczestnikom podczas zaj耩 zlotowych. Znajdziecie je TUTAJ!