Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Główna Kwatera Harcerzy

Ostatni Świadkowie

Już jutro zaczynamy Jubileuszowy XV Zlot Zuchmistrzowski "Cooltura" w samym centrum Polski!

Czwartek, 13 października 2011

Jeśli słowo K U L T U R A kojarzy Ci się z nudą,
uważasz, że zuchy są jeszcze za małe, żeby z nią obcować,
albo wręcz przeciwnie – jest Twoją pasją i od lat szukasz skutecznego sposobu na zainteresowanie nią zuchów,
to tegoroczny Zlot Zuchmistrzowski jest właśnie dla Ciebie !!!
Te słowa przekonały 160 harcerek i harcerzy z całej Polski do uczestnictwa w Zlocie, który rozpoczynamy 14 października.
Tematyka zlotu skupia się na pojęciu kultury w czterech różnych znaczeniach i odniesieniach. Pokaże uczestnikom jak rozumieć i wykorzystywać w gromadzie poszczególne rodzaje kultury i jak oswajać z nimi zuchy. Daje też możliwość „dotknięcia” i obcowania z każdą sferą kulturalną, co ma być inspirujące dla uczestników do dalszych działań z gromadą w swoich środowiskach!
Podczas zlotu uczestnicy spotkają się w Łodzi by wziąć udział w kulturalnych warsztatach, harcach kultury oraz Zlotowym Turnieju kulturalnym. Ale przede wszystkim by nabrać sił na kolejny rok jakże fascynującej pracy z dziećmi oraz wzajemnie zainspirować się do dalszych zuchmistrzowskich działań.
A dlaczego kultury są cztery? Tego wszyscy mogą dowiedzieć się odwiedzając stronę internetową naszego zlotu: www.zlotzuchmistrzowski.zhr.pl