Kolejny Turniej Dru篡n Puszcza雟kich zako鎍zony!

Poniedzia貫k, 3 pa寮ziernika 2011

W ubieg造 pi徠ek, 30 wrze郾ia 1951 r., pod przykrywk udzia逝 w Festiwalu Piosenki Socjalistycznej 200 cz這nków tajnych organizacji harcerskich ubranych w bia貫 koszule i czerwone krawaty przyby這 do Lublina i niedalekiej Niedrzwicy Du瞠j, aby pokaza komunistycznej w豉dzy, 瞠 jeszcze Polska nie zgin窸a.
Po odszyfrowaniu zamieszczonego w Kurierze Lubelskim og這szenia przyst徙ili do przygotowania akcji sabota穎wych wykonuj帷 szkice terenu, gromadz帷 bro i odbieraj帷 szczegó這we rozkazy od organizatorów akcji.
Donosy miejscowych kapusiów sprawi造, 瞠 z miejsca noclegu trzeba by這 szybko ucieka, gdy 穎軟ierze Korpusu Bezpiecze雟twa Wewn皻rznego przyjechali aresztowa sabota篡stów. Kilku harcerzom si to nie uda這 i zostali osadzeni w areszcie.
Nast瘼nego dnia, w sobot harcerze w podlubelskich lasach uczestniczyli w manewrach, które mia造 ich przygotowa do popo逝dniowych akcji sabota穎wych. Kieruj帷y samodzielnie poruszaj帷ymi si zast瘼ami dru篡nowi zgromadzeni przy sztabowych mapach w centrum dowodzenia zostali przez 穎軟ierzy KBW aresztowani i brutalnie przes逝chani w siedzibie Urz璠u Bezpiecze雟twa. Dzi瘯i przekupieniu stra積ika konspiratorom uda這 si ich uwolni i przewie潭 na miejsce manewrów. Po zebraniu zast瘼ów z lasów dru篡ny ju ze swoimi dru篡nowymi dotar造 do Lublina, aby odbi wi篥niów przewo穎nych wagonem towarowym do obozu w Jaworznie, zdoby maszyn drukarsk, uwolni koleg przetrzymywanego przez ubeków, zlikwidowa kapusia zmierzaj帷ego z這篡 donos do UB i odebra bro powracaj帷ym z warty 穎軟ierzom KBW.
Zaskoczeni komuni軼i zablokowali wszystkie drogi wyjazdowe z Lublina. Powracaj帷ym z akcji harcerzom kazali wysi捷 z autokarów i dok豉dnie je zrewidowali szukaj帷 zdobytych podczas akcji broni i amunicji. Nic niestety nie znaleziono, poniewa bro pojecha豉 innym samochodem. Okaza這 si równie, 瞠 KBW kupi豉 bajk o wycieczce "奸adami Lenina" Zwi您ku M這dzie篡 Polskiej do Poronina i wszystkim uda這 si szcz窷liwie dotrze do bazy noclegowej.
Wieczorne ognisko i poranne niedzielne konkurencje w zwijaniu dychy, wbijaniu gwo寮zi, ci璚iu 瞠rdzi i pokonywaniu toru przeszkód by造 ostatnimi elementami turnieju.
Podczas apelu ko鎍owego bu豉w Dru篡ny Rzeczypospolitej naczelnik harcerzy wr璚zy phm. Wojciechowi Leoniukowi z Wejherowa.

Wyniki Turnieju Dru篡n Puszcza雟kich
miejsce 6:
87 Gda雟ka DH "Zielony Trakt" im. Tadeusza Zawadzkiego "Zo鄂i"
8 Pozna雟ka DH "Jar" im. Stefana Roweckiego "Grota"
41 Pionkowska DH "Zarzewie" im. Andrzeja Ma趾owskiego"
miejsce 5:
36 Gdy雟ka DH im. Lucjana Cylkowskiego
miejsce 4:
2 Mazowiecka Dru篡na Harcerzy "Oleandry" im. Józefa Pi連udskiego
15 Pozna雟ka Dru篡na Harcerzy "Ingonyama"
miejsce 3:
1 Kra郾icka DH "Gryf" im. 24 Pu趾u U豉nów
miejsce 2:
16 Warszawska DH "Grunwald" im. Zawiszy Czarnego"
miejsce 1:
25 Wejherowska DH "Spartanie" im. Paw豉 Szefki - Dru篡na Rzeczypospolitej 2011/2012

Turniej Dru篡n Puszcza雟kich odby si w Niedrzwicy Du瞠j i Lublinie w dn. 30 wrze郾ia - 2 pa寮ziernika 2011 r.

Czuwaj!
hm. Konrad Konefa