Zaproszenie na Turniej Dru篡n Puszcza雟kich 2011

Sobota, 3 wrze郾ia 2011

Serdecznie zapraszamy dru篡ny puszcza雟kie na Turniej, na którym wy這nimy dru篡n Rzeczypospolitej. Odb璠zie si on w Niedrzwicy Du瞠j obok Lublina, miejscowo軼i, w której dzia豉 obecna dru篡na Rzeczypospolitej "Trop". Turniej rozpocznie si w Lublinie w pi徠ek (30 wrze郾ia) wieczorem, a zako鎍zy w Niedrzwicy w niedziel (2 pa寮ziernika) oko這 po逝dnia.

Fabu豉 Turnieju nawi您uje do czasów tzw. drugiej konspiracji harcerskiej, czyli lat 1949 - 1956. Dzia豉造 wtedy liczne samodzielne dru篡ny harcerskie i organizacje m這dzie穎we, które w ró積y sposób stawia造 opór stalinizacji i sowietyzacji Polski. Wi瘯szo嗆 cz這nków tych organizacji w豉dza ludowa aresztowa豉 i osadzi豉 w obozie pracy w Jaworznie. Od nazwy tego miasta nazywa si ich Jaworzniakami, których imi nosi Lubelska Chor庵iew Harcerzy. Na niektórych z nich wykonano wyroki 鄉ierci. Zdecydowana wi瘯szo嗆 z nich nie mia豉 wtedy uko鎍zonych 25 lat.

Dru篡ny uczestnicz帷e w Turnieju b璠 takimi tajnymi dru篡nami harcerskimi, które przyjad, aby w Lublinie przeprowadzi akcj ma貫go sabota簑 pokazuj帷 sprzeciw wobec w豉dzy komunistycznej i pobudzi w mieszka鎍ach patriotycznego ducha. Do akcji tej b璠 si przygotowywa poprzez liczne tajne zadania. W czasie ich wykonywania b璠 n瘯ani przez Urz康 Bezpiecze雟twa i 穎軟ierzy Korpusu Bezpiecze雟twa Wewn皻rznego.

Zgodnie z zasad niespodzianki, wi璚ej szczegóów przeka瞠my dopiero w relacji poturniejowej.

Dru篡nowi dru篡n puszcza雟kich otrzymaj niebawem wi璚ej informacji organizacyjnych oraz zadania przedturniejowe.

Zapraszam do Niedrzwicy i Lublina
hm. Konrad Konefa