Dru篡nowy XXI - co dalej?

Niedziela, 19 czerwca 2011

Dru篡nowy XXI - co dalej?

W tym roku 鈍i皻ujemy 100-lecie ruchu harcerskiego. Patrz帷 jednak w przesz這嗆, powinni鄉y wzi望 na barki przysz這嗆 naszego ruchu, w którego centrum stoj bohaterowie wydarzenia o którym pisz - dru篡nowi. Druhowei! To Wy prowadzicie dru篡ny i to od Was w du瞠j mierze zale篡 to, jak harcerstwo odbierane jest w naszym otoczeniu. O wielkiej roli dru篡nowego pisa zbyt wiele chyba nie trzeba, bo wszyscy j odczuwamy niemal瞠 instynktownie - mijaj帷y Jubileusz to najlepsza okazja do tego, aby móc pomy郵e o przysz這軼i zarówno ruchu harcrskiego, naszej Organizacji, jak i metod oraz form pracy tych, od których bardzo wiele zale篡 - dru篡nowych dru篡n harcerzy.

I w豉郾ie tej przysz這軼i po鈍i璚ony b璠zie II Ogólnopolski Zlot Dru篡nowych "Dru篡nowy XXI", organizowany przez Wydzia Harcerzy Gównej Kwatery Harcerzy. Chcia貫m Was bardzo krótko i rzeczowo poinformowa czym b璠zie ten Zlot, i dlaczego warto, aby軼ie wzi瘭i w nim udzia - albo go wspó這rganizowali do czego bardzo Was zach璚am!

Dlaczego warto?
- Zlot to okazja do na豉dowania akumulatorów i wymiany do鈍iadcze z dru篡nowymi z ca貫j Polski. W trakcie form warsztatowych, wspólnej zabawy, przygody, dyskusji b璠ziecie mogli zweryfikowa Wasze pomys造 i wizje z tymi, jakie maj Wasi odpowiednicy w Organizacji,
- Zlot to okazja do tego, aby dru篡nowi spotkali si z cz這nkami Gównej Kwatery - w tym równie z Naczelnikiem, z którym wspólnie zasi康ziemy do kr璕u ognia i porozmawiamy o codziennych problemach i potrzebach dru篡nowych,
- Zlot to okazja do tego, aby zobaczy najlepsze dru篡ny - dru篡ny puszcza雟kie - w akcji. Przede wszystkim przekona si i zobaczy, 瞠 ka盥y z Was mo瞠 tak dru篡n prowadzi - b璠ziecie mogli zobaczy, jak wygl康a w nich praca, jak s zorganizowane - dru篡nowi tych dru篡n przygotuj równie dla Was niespodziank,
- Zlot - ten konkretny Zlot - ma by szans do wymiany do鈍iadcze w zakresie innowacyjno軼i i nowoczesno軼i w prowadzonej przez nas pracy. Na ile warto wprowadza nowoczesno嗆, a na ile pozosta przy tradycji?
- Zlot ma by odpowiedzi na konkretne problemy - pochylimy si nad systemem sprawno軼i, odpowiemy sobie na to, czy system stopni, który obecnie funkcjonuje jest dobry - a je郵i nie, to co w nim nale篡 zmieni? Zajmiemy si równie kwesti kategoryzacji dru篡n harcerzy - przedstawimy Wam pomys i kierunek zmian oraz ch皻nie us造szymy Wasze uwagi. W sumie - Zlot ma odpowiedzie na podstawowe problemy dru篡nowych i metodyki ich pracy.

A przy okazji:
- Zlot ma by szans na zaprezentowanie Waszych pomysów, mo磧iwo軼i i umiej皻no軼i - ka盥y z Was, który ma do鈍iadczenie zwi您ane z szerokorozumian nowoczesno軼i i innowacyjno軼i w prowadzonej przez siebie dru篡nie - mo瞠 w陰czy si do grupy odpowiedzialnej za formy warsztatowe, dzi瘯i których dru篡nowi z ca貫j Polski b璠 mieli okazj pozna nowe techniki - nauczy si nowych umiej皻no軼i - m.in. korzystania z GPS-u i nowoczesnych rozwi您a zwi您anych z technikami geolokalizacyjnymi - ale równie tradycyjnymi - jak zaj璚ia specjalistyczne z zakresu survivalu czy budowy kuchni polowej. Chcemy, aby wspólnie sp璠zony weekend przepe軟iony by atrakcjami i pozwoli Ci drogi druhu dru篡nowy - powi瘯szy swoj wiedz, umiej皻no軼i i do鈍iadczenie.
- Zlot ma by miejscem, gdzie osoby nie prowadz帷e ju dru篡n nie b璠 mia造 wst瘼u (no, poza prowadz帷ymi warsztaty oraz zaplanowane zaj璚ia :-) ) Chcemy, aby by這 to wydarzenie, w którym mog wzi望 udzia tylko obecni dru篡nowi, osoby pe軟i帷e obowi您ki dru篡nowych, a ze wzgl璠u na to, 瞠 Zlot jest raz na rok - przyboczni z uko鎍zonym kursem dru篡nowych.

To wszystko to tylko pigu趾a. Zapowied. Ty równie czuj si zaproszony do wspó這rganizacji - je郵i masz pomys na siebie, albo znasz kogo, kto móg豚y zrobi na Zlocie co nietuzinkowego - koniecznie napisz na harcerze[at]zhr.pl i daj nam zna, 瞠 mo瞠my na Ciebie liczy - pisz równie, je郵i masz pytania!

Konkrety?
Prosz bardzo!

Termin - 30 wrze郾ia - 2 pa寮ziernika 2011,
Miejsce -
okolice Lublina,
Zg這szenia
- wystartuj jeszcze w lipcu,
Wp豉ty - 10 z / uczestnik p豉tne we wrze郾iu w ca這軼i (kwota w ca這軼i idzie na materia造u, atrakcje i pami徠ki zlotowe) poza t wp豉t nale篡 jeszcze op豉ci transport, ale w przypadku, kiedy w to samo miejsce b璠 jecha造 Dru篡ny Puszcza雟kie oraz dru篡nowi - liczymy na to, 瞠 tak si zorganizujecie, 瞠 koszt transportu nie b璠zie problemem.
Nocleg - warunki biwakowe - namiot, 酥iwór, karimata, kuchnia polowa.

Chcesz wiedzie wi璚ej?
Opis ubieg這rocznego Zlotu oraz informacje na temat nowego b璠ziemy umieszcza systematycznie na stronie Organizacji Harcerzy: www.harcerze.zhr.pl - konkretnie tutaj: http://www.harcerze.zhr.pl/docs/197

Do zobaczenia!
Kierownik Wydzia逝 Harcerzy