Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Mobilizacja - kategoryzacja tuż tuż

Poniedziałek, 23 maja 2011

Mobilizacja - kategoryzacja tuż tuż
Terminarz kategoryzacji wraz ze wszystkimi dokumentami znajdziecie tutaj: Kategoryzacja OHrzy.

30 maja to termin, do którego drużynowi, których drużyny aspirują do miana drużyn leśnych, powinni złożyć wypełnione karty kategoryzacyjne swoim hufcowym. Zaś drużynowi, których drużyny chciałyby zdobyć miano drużyn puszczańskich, karty powinni złożyć u swoich Komendantów Chorągwi.

Od powyższego terminu Hufcowi i Komendanci mają 15 dni na to, aby zapoznać się z Waszymi kartami i umieścić na nich swoją opinię, a następnie przekazać - odpowiednio - Hufcowi - Komendantom Chorągwi, Komendanci - Naczelnikowi wypełnione karty kategoryzacyjne.

To jednak nie koniec. Następnym punktem kategoryzacji będą wizytacje składane drużynom aspirującym do grona drużyn leśnych i puszczańskich podczas tegorocznych obozów. To, jak Wasze drużyny na nich wypadną, będzie miało ostateczne znaczenie dla Waszych przełożonych, którzy w swoich rozkazach 1 września nadadzą Waszym drużynom odpowiednie miana kategoryzacyjne.

Pierwszy etap będziecie mieć za sobą. Przed Wami rozpoczną się przygotowania do rywalizacji o miano Drużyn Orlich (na chorągwianych Turniejach Drużyn Leśnych) oraz Drużyny Rzeczypospolitej (na ogólnopolskim Turnieju Drużyn Puszczańskich).

Pierwsze informacje o tegorocznym TDP znajdziecie na stronie Organizacji Harcerzy. Informujemy, że równolegle do Turnieju odbywać się będzie Zlot Drużynowych (informacje o nim również znajdziecie na stronie - w dziale Wydziału Harcerzy) podczas którego przybyli na niego drużynowi drużyn harcerzy z całej Polski będą mieli okazję zarówno się spotkać, podyskutować, zintegrować i przeżyć przygodę, ale również zobaczyć w akcji najlepsze drużyny naszej Organizacji.

Przed nami pracowity okres. Życzymy Wam, aby był to czas owocny.
Zaglądajcie na naszą stronę, szykujcie się do obozów - i do zobaczenia na harcerskim szlaku - czy to na obozie, czy to na Zlocie, czy to na Turnieju Drużyn Puszczańskich lub Zlocie Drużynowych!