Harcerstwo, a polityka i s逝瘺a publiczna

Niedziela, 3 kwietnia 2011

Harcerstwo, a polityka i s逝瘺a publiczna

2 kwietnia w szóst rocznice 鄉ierci Jana Paw豉 II w Domu Polonii na Krakowskim Przedmie軼iu w Warszawie odby這 si spotkanie Kr璕u Harcmistrzów. Spotkanie rozpocz窸o si o godzinie 10:30 wspólnym 郾iadaniem. Po nim w kr璕u w sposób obrz璠owy rozpocz瘭i鄉y spotkanie, a nast瘼nie Wódz Kr璕u hm. Micha Sternicki opowiedzia o planach dzia豉nia kr璕u na najbli窺ze pó速ora roku.

O godzinie 12.00 uczestnicy spotkania udali si do Kaplicy Res Sacra Miser na Msz 鈍. i modlili si w intencjach zmar造ch w ostatnim roku harcmistrzów ZHR, a w szczególno軼i hm. Leszka Bia豉cha, i hm. Krzysztofa Szczyg豉 oraz w intencji Ojca 安i皻ego Jana Paw豉 II.

Po powrocie do sali zaj璚ia i dyskusj dotycz帷 miejsca ZHR w s逝瘺ie publicznej prowadzi hm. Jan Dziedziczak. Harcmistrzowie debatowali nad tym w jaki sposób ZHR uczestniczy i jak powinien uczestniczy w debacie publicznej. Po tej dyskusji wszyscy udali si na obiad do kresowej restauracji Honoratka.

Po obiedzie cz這nkowie Kr璕u spotkali si z p. Tomaszem Terlikowskim, redaktorem naczelnym portalu fronda.pl i znanym publicysta katolickim, który mówi o zagro瞠niach przed jakimi staje dzisiejsze spo貫cze雟two oraz o potencjalnym miejscu i roli ZHR w 篡ciu spo貫cznym. Harcmistrzowie wspominali udzia ZHRu w wielu inicjatywach pro-life. Nast瘼nie zaj璚ia poprowadzi hm. Marcin Wrzos który przedstawi wyniki ankiety dotycz帷ej postaw ideowo-moralnych przeprowadzonej w ramach listopadowego Z豉zu OH-y, a w szczególno軼i wniosków praktycznych z niej wynikaj帷ych.

Po tych zaj璚iach uczestnicy spotkania przenie郵i si do ogrodu gdzie odby si obrz康 nominacji instruktorskiej hm. Karola Leszczy雟kiego. Po nim hm. Pawe Zarzycki opowiedzia o programach ZHR.

W spotkaniu Kr璕u uczestniczyli: hm. Micha Sternicki, hm. Pawe Zarzycki, hm. Rados豉w Podogrocki, hm. Kazimierz Wiatr, hm. Zbigniew Ciosek, hm. Rados豉w Radomski, hm. Bart這miej Godzisz, hm. Jan Dziedziczak, hm. Jerzy 安ierkowski, hm. Micha Kuczmierowski, hm. Marek J璠zrzejowski, hm. Lech Najbauer, hm. Tomasz Sulewski, hm. Marcin Wrzos, hm. Karol Leszczy雟ki, hm. Marek Ró篡cki oraz phm. W這dzimierz Dola. Kolejne spotkanie kr璕u odb璠zie si w czerwcu/lipcu. Do kr璕u harcmistrzowskieho przynale篡 oko這 60 czynnych harcmistrzów organizacji.

phm. W這dzimierz Dola