Drugi biwak kursu podharcmistrzowskiego „SKOLE IV”

Niedziela, 23 kwietnia 2017

Drugi biwak kursu podharcmistrzowskiego „SKOLE IV”

Szko豉 Instruktorska MChH-y

Kurs Podharcmistrzowski

„SKOLE IV”

„Nie mo積a nazwa wychowanym nikogo, kto nie jest gotów i nie pragnie zrobi swej cz御tki pracy dla 鈍iata i nie ma po temu wykszta販onej zdolno軼i”

sir Robert Baden Powell

W dniach 7 – 9 kwietnia odby si drugi z kolei biwak kursu podharcmistrzowskiego Ma這polskiej Chor庵wi Harcerzy „SKOLE IV”. Tym razem, zamiast 郾iegu po pas i gorcza雟kiego ch這du, towarzyszy豉 kursantom s這neczna, prawdziwie wiosenna aura panuj帷a nad wsi Krz璚in, gdzie w pobliskiej szkole podstawowej odbywa造 si kolejne zaj璚ia, dyskusje i rozmowy.

Program drugiego biwaku by zarówno 軼i郵e zwi您any z poprzednim wyjazdem, ale i podejmowa nowe tematy i rozwija nowe w徠ki. Wieczorem pierwszego dnia przyszli podharcmistrzowie skupili si na omówieniu metodyki w璠rowniczej i problemów wspó販zesnego w璠rownictwa. Grzechem by這by nie skorzystanie z udost瘼nionej kursantom hali sportowej – nie zabrak這 wi璚, w nat這ku nowej wiedzy, zaj耩 fizycznych. Sobota by豉 najbardziej intensywnym dniem drugiego biwaku. Kursanci skupili si na teorii organizowania obozów z perspektywy komendanta zgrupowania. Pod czujnym okiem hm. Paw豉 Paj彗a, Przewodnicz帷ego Zarz康u Okr璕u, po kolei przeanalizowali wszystkie kroki i dzia豉nia potrzebne do prawid這wego przeprowadzenia Akcji Letniej. Drugim punktem by豉 kontynuacja dyskusji z poprzedniego biwaku, dotycz帷ej analizy SWOT Ma這polskiej Chor庵wi Harcerzy. Tym razem jednak kursanci wraz z Komendantem Chor庵wi, maj帷 wcze郾iej przygotowane wnioski i has豉, skupili si na szukaniu praktycznych rozwi您a aktualnych problemów.

Wieczorne zaj璚ia przybra造 form gaw璠y na temat historii Harcerstwa po 1945 roku. Dzieje polskiego skautingu opowiadali hm. Wojciech Hausner oraz hm. Marcin Kapusta. Ich opowie嗆, cz瘰to poparta relacj z pozycji naocznych 鈍iadków tamtejszych wydarze, przedstawi豉 proces kszta速owania si 鈍iadomo軼i i idei ZHR. Analizuj帷 poszczególne fakty z historii harcerstwa poddali refleksji spór ideologiczny le膨cy u podstaw ró積ic pomi璠zy harcerskimi organizacjami.

Niedziela dla „SKOLE IV” by豉 równie intensywna jak dni poprzednie. Zaj璚ie skupia造 si na tematach zwi您anych z praktycznymi umiej皻no軼iami, których uczy harcerstwo, a które przydadz si w przysz造m 篡ciu zawodowym. Ko鎍z帷 biwak kursanci pochylili si nad zagadnieniem odpowiedzialno軼i prawnej i porozmawiali o bezpiecze雟twu na wyjazdach i zbiórkach harcerskich. Kolejnym punktem na podharcmistrzowskiej trasie b璠zie Konferencja Instruktorska 20 maja 2017.

Ca造m 篡ciem!

Czuwaj!

Kurs Podharcmistrzowski „SKOLE IV”