Pierwszy biwak kursu podharcmistrzowskiego „SKOLE IV”

Sobota, 22 kwietnia 2017

Pierwszy biwak kursu podharcmistrzowskiego „SKOLE IV”

Szko豉 Instruktorska MChH-y

Kurs Podharcmistrzowski

„SKOLE IV”

„Wychowanie Wodzów jest pierwszym obowi您kiem harcmistrza-dru篡nowego”

Leopold Ungeheuer

W dniach 24 – 26 marca 2017 roku odby si pierwszy biwak czwartej edycji kursu podharcmistrzowskiego „SKOLE IV” organizowanego w Ma這polskiej Chor庵wi Harcerzy. Wyjazd ten mia miejsce na Bene, chacie szczepu Szarej Siódemki w Gorcach, i mia charakter wprowadzenia wszystkich 12 kursantów w tematyk kursu. Przy kominku i z gor帷ej kubkiem herbaty poruszali wi璚 oni, wraz z kadr kursu, podstawowe tematy dotycz帷e podharcmistrzów. G喚bokiej analizie poddali sam sylwetk instruktora z zielon lilijk, jego zadania, rola i miejsce w Zwi您ku. Z tej dyskusji przeszli do omówienia funkcji hufcowego, szczepowego oraz komendanta zgrupowania. Gówn osi drugiej cz窷ci biwaku by這 Prawo Harcerskie. Podzieleni na grupy rozbierali na czynniki pierwsze ka盥y z punktów, staraj帷 si odnale潭 sens i uzasadnienie poszczególnych wytycznych harcerskiego dekalogu. Najwa積iejsza okaza豉 si dyskusja dotycz帷a punktu 10. Po d逝giej i burzliwej wymianie my郵i oraz wypiciu trzeciego kubka herbaty, kursanci sformu這wali kolejny, g喚bszy sens „dziesi徠ki” – Wyrzeczenie. 安iadoma i dobrowolna decyzja ci庵貫j pracy nad sob i swoim charakterem.

phm-mlp-2017a

Trzeciego dnia kursanci pochylili si nad spraw referatów oraz metodyki zuchowej. Z tej rozmowy wynik豉 dyskusja na temat stylizacji obozowej oraz militaryzmu w harcerstwie. Ostatnie zaj璚ia przybra造 form analizy SWOT aktualnej sytuacji Ma這polskiej Chor庵wi Harcerzy, w tym zastanowienie si nad problemami hufców, korpusu instruktorskiego, dzia豉 samej chor庵wi. Analiza na tym biwaku by豉 dopiero wst瘼em do tego zagadnienia – na nast瘼ny wyjazd zosta造 ju zapowiedziane osobne zaj璚ia.

Zaj璚ia prowadzi gównie komendant kursu – hm. Piotr Pop豉wski HR, ale równie zaproszeni hufcowi i komendant Ma這polskiej Chor庵wi Harcerzy. Zapowiedziany zosta tak瞠 nast瘼ny etap kursowej w璠rówki – biwak w okolicach Krakowa – oraz kolejne tematy, z którymi zmaga si b璠 przyszli podharcmistrzowie – postawa m篹czyzny we wspó販zesnym 鈍iecie, metodyka w璠rownicza, organizacja obozów oraz odpowiedzialno嗆 prawna. Ca造m 篡ciem!

Czuwaj!

Kurs Podharcmistrzowski „SKOLE IV”