“Je郵i s鏊 straci smak…” Z豉z Organizacji Harcerzy

Wtorek, 29 listopada 2016

“Je郵i s鏊 straci smak…” Z豉z Organizacji Harcerzy

Podczas corocznego wydarzenia, jakim jest Z豉z, instruktorzy okre郵aj stan swojej Organizacji i omawiaj kierunki, jakie obior przez kolejny rok pracy harcerskiej i dzia豉nia Zwi您ku. Z豉zy wyró積iaj si tym mi璠zy sob, 瞠 za ka盥ym razem harcerze skupiaj si na innym aspekcie swoich dzia豉. W tym roku tematem przewodnim jest praca nad w豉snym rozwojem. – Ewangeliczne has這 “Je郵i sól straci smak…” zwraca instruktorom na potrzeb ci庵貫j pracy nad w豉snym charakterem. Po prostu nasz duch wymaga systematycznego piel璕nowania – mówi komendant Z豉zu ks. phm. Piotr K瘼a SDB.

Podczas pierwszej cz窷ci konferencji o swoich zmaganiach z wyzwaniami stawianymi przez 篡cie opowiada kapitan Tomasz Cichocki, który w 312 dni op造n掖 samotnie kul ziemsk z zawini璚iem do jednego portu. Nast瘼nie podczas panelu dyskusyjnego zaproszeni go軼ie omawiali potrzeb i metody pracy nad sob z perspektywy swojej profesji. W鈔ód go軼i wydarzenia byli m.in. Minister Zdrowia Konstanty Radziwi陶, ojciec Zdzis豉w Wojciechowski SJ, Micha Wro雟ki – za這篡ciel ruchu Tato.net, Jerzy Grzybowski ze stowarzyszenia Spotka Ma鹵e雟kich oraz chor捫y Piotr Soyka (MON).

Oprócz aspektów dotycz帷ych indywidualnych potrzeb instruktorów uczestnicy Z豉zu opracowywali pomys造 na skuteczne dzia豉nia wraz ze szko豉mi. – Jak wiemy szko造 zajmuj si nauczaniem, ale i wychowaniem m這dych ludzi. ZHR jest organizacj wychowawcz i dlatego ze szko豉mi mamy wspóln p豉szczyzn dzia豉nia – t逝maczy druh Naczelnik Harcerzy ZHR hm. Robert Kowalski. – Propozycja wspó逍racy wychodzi zazwyczaj od harcerzy dzia豉j帷ych w lokalnym 鈔odowisku. Powinni鄉y k豉嗆 nacisk na to, aby obie strony by造 do tego wspó責zia豉nia dobrze przygotowane, znaj帷 dobrze potrzeby drugiej strony.

Z豉z jest okazj do spotkania si instruktorów z ró積ych cz窷ci Polski i wymiany swoich do鈍iadcze w pracy harcerskiej, a tak瞠 wspólnego sp璠zenia czasu. W ramach wydarzenia odby si Turniej Pi趾i No積ej oraz Pi趾i Siatkowej o puchar druha Naczelnika. Uczestnicy Z豉zu brali tak瞠 udzia w projekcji filmu “Wo造”, po którym odby豉 si debata nt. relacji polsko-ukrai雟kich.

Spotkanie zako鎍zy這 si Msz 安i皻 w Bazylice Naj鈍i皻szego Serca Jezusowego na Kaw璚zy雟kiej pod przewodnictwem kanclerza kurii polowej ks. dr. Jana Dohnalika.

2016 Zlaz Msza Sw.

Z豉z Organizacji Harcerzy ZHR jest wspó貨inansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach akcji “Wolontariat w Szkole”.