Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Główna Kwatera Harcerzy

Ostatni Świadkowie

8 Szczecińska Drużyna Harcerzy „Płomień" im. Andrzeja i Jana Romockich Drużyną Rzeczypospolitej

Poniedziałek, 10 października 2016

Pochodzimy z pięknego miasta znajdującego się w północno-zachodniej części Polski. Działamy w Szczecińskim Szczepie ZHR „Watra” im. Szarych Szeregów. Jak można zauważyć, obrzędowość drużyny oparta jest o Szare Szeregi. Nasze środowisko w tym roku organizuje VI już edycję Rajdu Grudzień, na który serdecznie zapraszamy (https://www.facebook.com/Rajd-Grudzie%C5%84-127954293978286/?fref=ts). A teraz krótko o naszej historii związanej z TDP. Nasza przygoda zaczęła się w 2003 roku, kiedy to powołano do życia drużynę kontynuującą tradycję dawnych szczecińskich ósemek. Nasze korzenie sięgają roku 1990. W 2013 roku po raz pierwszy pojechaliśmy na Turniej Drużyn Puszczańskich, a rok wcześniej zostaliśmy drużyną Orlą Północno-Zachodniej Chorągwi Harcerzy. Na naszym pierwszym TDP mając drużynę złożoną głównie z uczniów 5 i 6 klas podstawówki wywalczyliśmy miejsce 7 i wtedy postanowiliśmy, że pewnego dnia zatriumfujemy. Dwa lata później, na turnieju w Pionkach udało się wywalczyć 3 miejsce, poczuliśmy wtedy, że spełnienie marzeń jest bliskie. W tym roku cel był jeden, poprawić wynik z poprzedniego turnieju. No i udało się! Jesteśmy dumni, że mogliśmy walczyć i pokonać 16 innych znakomitych drużyn. A już za rok widzimy się na kolejnym turnieju, gdzie postaramy się obronić tytuł Drużyny Rzeczypospolitej ;)

Do zobaczenia!