Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Czwartek, 29 września 2016

Zaproszenie na Eskapadę HS

Czuwaj!

Czy zastanawialiście się nad tym, czy w ZHRze jest miejsce dla dorosłych, nie będących instruktorami? A może macie pozaharcerskich znajomych, ktorych chcecie zaprosić do wspólnego działania, ale nie wiecie jak to zrobić? Lub też dawno nie byliście na wyjeździe, który nie był organizowany dla waszych podopiecznych, ale dla was? Jeśli tak - Eskapada to coś dla Was!

Jak co roku organizujemy Eskapadę i jak co roku pragniemy zaprosić wszystkich do uczestnictwa. Tegoroczna edycja jest juz 10-tą, a jej hasłem przewodnim będzie cytat z jednego z papieskich kazań, wygłoszonych w czasie tegorocznych Światowych Dni Młodzieży - "Wstań z kanapy".

"(...) Ale jest też w życiu inny, jeszcze bardziej niebezpieczny paraliż, często trudny do rozpoznania, którego uznanie sporo nas kosztuje. Lubię nazywać go paraliżem rodzącym się wówczas, gdy mylimy SZCZĘŚCIE z KANAPĄ! Sądzimy, że abyśmy byli szczęśliwi, potrzebujemy dobrej kanapy. Kanapy,

która pomoże nam żyć wygodnie, spokojnie, całkiem bezpiecznie. Kanapa – jak te, które są teraz, nowoczesne, łącznie z masażami usypiającymi – które gwarantują godziny spokoju, żeby nas przenieść w świat gier wideo i spędzania wielu godzin przed komputerem. Kanapa na wszelkie typy bólu i strachu. Kanapa sprawiająca, że zostajemy zamknięci w domu, nie trudząc się ani też nie martwiąc.

„Kanapaszczęście" jest prawdopodobnie cichym paraliżem, który może nas zniszczyć najbardziej; bo po trochu, nie zdając sobie z tego sprawy, stajemy się ospali, ogłupiali, otumanieni, podczas gdy inni – może bardziej żywi, ale nie lepsi – decydują o naszej przyszłości. Z pewnością dla wielu łatwiej i korzystniej jest mieć młodych ludzi ogłupiałych i otumanionych, mylących szczęście z kanapą; dla wielu okazuje się to wygodniejsze, niż posiadanie młodych bystrych, pragnących odpowiedzieć na marzenie Boga i na wszystkie aspiracje serca.

Prawda jednak jest inna: kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby „wegetować", aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad. To bardzo smutne, kiedy przechodzimy przez życie nie pozostawiając śladu. A gdy wybieramy wygodę, myląc szczęście z konsumpcją, wówczas cena, którą płacimy, jest bardzo i to bardzo wysoka: tracimy wolność."

Jeśli i wy chcecie razem z nami wstać ze swojej kanapy i zmienić swoje życie zapiszcie się już dzisiaj!

Formularz zgłoszeniowy (termin zgłoszeń przedłużyliśmy do 07.10)

Termin: 21-23.10.2016

Koszt: 65 zł + koszt noclegu (schronisko na Turbaczu ma szeroką gamę zniżek więc z przyczyn logistycznych postanowiliśmy zarezerwować miejsca, ale opłatę pozostawić uczestnikom)

Trasy:

Wydarzenie na Facebooku - obserwuj nas, żeby nic ci nie umknęło

Do zobaczenia na szlaku!

Czuwaj!