Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Zaproszenie na XX Harcerską Służbę Lednica

Wtorek, 24 maja 2016

Zaproszenie na XX Harcerską Służbę Lednica

Drogie Druhny i Drodzy Druhowie!

Kiedy w roku 2015 żegnaliśmy się po XIX Spotkaniu Młodych, nikt z nas nie przypuszczał, że kolejne spotkanie w roku 2016 będzie aż tak wyjątkowe. W grudniu do Domu Ojca odszedł twórca i pomysłodawca spotkań Lednickich o. Jan Góra - dominikanin, pierwszy duszpasterz poznańskiego Duszpasterstwa Harcerek i Harcerzy. Stanęliśmy wtedy do ostatniej Harcerskiej Służby Lednica, ale z nadzieją, że jego dzieło będzie kontynuowane i dalej rozwijane.

W styczniu Wspólnota Lednicka otrzymała nowych duszpasterzy: o. Wojciecha Prusa i o. Macieja Soszyńskiego OP. Dzisiaj wiemy, że są gotowi do wytężonej pracy i rozwoju idei spotkań lednickich. I my w tej sytuacji stajemy w gotowości do służby.

Zapraszam na Pola Lednickie instruktorów i instruktorki, wędrowników i wędrowniczki, harcerki i harcerzy - czekamy na Was już od piątku. Służbę rozpoczniemy tradycyjnym apelem w sobotę, 4 czerwca, o godz. 10.00. W tym roku powiększyliśmy paletę naszych działań o nowe służby, dodatkowo kilku instruktorów przeprowadzi szkolenia, również zapraszamy do wzięcia udziału w maratonie lednickim!

Zajrzyj na stronę www.lednica.zhr.pl i zobacz co przygotowaliśmy. Dodatkowo w załączniku przesyłam biuletyn, będący krótkim zaproszeniem do działania! Na zgłoszenia czekamy do 29 maja. Tegoroczna Lednica to dla nas m.in. przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, również podsumowanie zdobywania Źródeł Wiary. Przede wszystkim będzie to jednak czas wspaniałej i jedynej takiej służby, którą możemy pełnić każdego roku.

Zobacz spot i zgłoś się!

Pozwól się zachwycić. I przybądź. Czekamy.

Czuwaj!

phm. Łukasz Tadyszak HR