Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Zlot ZHR-Rodzinie zbliża się wielkimi krokami

Środa, 11 maja 2016

Zlot ZHR-Rodzinie zbliża się wielkimi krokami

Zlot ZHR-Rodzinie zbliża się wielkimi krokami - już za 2 tygodnie, 26 maja rozpoczniemy w Krakowie kolejne spotkanie w gronie instruktorek i instruktorów ZHR wraz z rodzinami. Zapowiadają się 4 dni wspólnego przebywania, odkrywania i wędrowania nie tylko szlakami górskimi! Tym razem chcemy przybliżyć i upamiętnić postać wyjątkowego męża, ojca i harcerza - Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego. W załączeniu przekazujemy program zlotu - dołączcie do nas w dowolnym momencie, będzie nam bardzo miło :).

Jednym z najważniejszych wydarzeń tego zlotu będzie odsłonięcie pamiątkowej tablicy i spotkanie z p. Danutą Ciesielską, żoną Jerzego i jego przyjaciółmi. Chcemy w ten sposób przywrócić pamięć o tym niezwykłym, świętym człowieku, harcerzu z Podgórza, który oddał swoje życie Bogu, serce ukochanej żonie Danucie i dzieciom: Kasi, Marysi i Piotrusiowi Jako wybitny naukowiec i wykładowca, człowiek pracy i modlitwy dał świadectwo wiary i miłości w praktyce. Zginął tragicznie wracając z Uniwersytetu w Chartumie, gdzie wykładał. Muzułmańscy studenci nazwali go „Allah Rajul” – człowiek Boży.

Bądźcie z nami - 29 maja o 10:00 w Kamieniołomie Jana Pawła II!

Szczegółowy program (plik PDF)