Relacja z Forum Harcerstwa Starszego

Wtorek, 22 marca 2016

Relacja z Forum Harcerstwa Starszego

Szczoteczka, ciasto, mundur, gitara, 酥iewnik… Dobry humor! Spakowane. Jeszcze tylko odwo豉 wszystkie spotkania z 4-6 marca. I koniecznie sprawdzi poci庵i.

(…)

Kraków-> Pozna

Opole-> Pozna

Gorzów Wielkopolski-> Pozna

ód -> Pozna

Gda雟k -> Pozna

Warszawa -> Pozna

P這ck -> Pozna

Inowroc豉w-> Pozna

Pozna-> Pozna

(…)

Jeste鄉y.

Zm璚zeni podró膨 i ko鎍z帷ym si tygodniem pracy i nauki, ale szcz窷liwi i przej璚i nowymi twarzami, ponownym spotkaniem, nadchodz帷ym czasem.

,,Mi這嗆 nie polega na tym, aby wzajemnie sobie si przygl康a, lecz aby patrze razem w tym samym kierunku” (A.S. Exupéry)

HS

Rozpocz瘭i鄉y od przypomnienia sobie istotnej prawdy: Najwa積iejsze jest niewidoczne dla oczu… W klimat ,,Esencji”, 豉godnie i p造nnie, wprowadzi nas film ,,Ma造 Ksi捫”. Nast瘼nie pyszna i zdrowa kolacja- w ko鎍u jeszcze ca豉 noc przed nami! Kolejnym punktem programu by這 zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego, gdzie dzi瘯i przewodnikowi utrwalili鄉y fakty dotycz帷e powstania i wspólnie zastanawiali鄉y si nad pytaniem: co by by這 gdyby… Powstanie Wielkopolskie nie odby這 si? Kontynuuj帷 nasz podró przez powstanie wybrali鄉y si na ,,spacer rowerem”, odwiedzaj帷 znacz帷e dla tego wydarzenia miejsca, takie jak Pomnik Powsta鎍ów Wielkopolskich czy Pomnik 15. Pu趾u U豉nów Pozna雟kich . Tras wzbogaci造 opowie軼i druhny Karoliny. O pó軟ocy nasza rowerowa w璠rówka dobieg豉 ko鎍a. Zadumani wrócili鄉y do Seminarium Ksi篹y Chrystusowców na Ostrowie Tumskim. I potupali鄉y do ciep造ch ó瞠k- co niektórzy chcieli spa na pod這dze, czuj帷 si nie swojo na ó磬ach w gronie harcerskim, ale po d逝窺zych namowach dali si przekona :)

Sobota, pobudka 7:00 -> Powitanie dnia. Szybkie (wci捫 zdrowe i finezyjne!) 郾iadanie i do dzie豉! Zaczynamy od apelu i przechodzimy do poszukiwania swoich talentów. Staramy si odpowiedzie na pytania: co potrafi? Co lubi robi w wolnej chwili? Kim chcia豚ym by za 10 lat? Czy jest co, co robi naprawd dobrze? Odpowiedziami na pytania podzielili鄉y si robi帷 wspólnie kolarz z wycinków z gazet. Potem, wedle upodoba/ talentów, zapisujemy si na warsztaty w kategoriach: zdrowa kuchnia, domowe zabawy z dzie熤i z elementami neurodydaktyki, medycyna pola walki, Bunkry, kuglarstwo. Warsztaty by造 bardzo owocne, zaczynaj帷 od 穎nglowania, przez tworzenie w豉snor璚znych, czekoladowych przysmaków i ca趾iem domowo-kocowych gier planszowych po praktyczn wiedz o zak豉daniu opasek uciskowych pod silnym ostrza貫m. Wracamy na obiad, bogatsi o nowe umiej皻no軼i. Teraz czeka nas umys這we przedsi瞝zi璚ie: zaj璚ia z planowania i zarz康zania czasem-> nie lada dyskusja! Planowa czy pozwoli spontanicznie potoczy si sytuacjom? Po co planowa skoro najlepszy scenariusz pisze 篡cie?  Na te i wiele innych pyta próbowali鄉y wspólnie odpowiedzie. Po kolacji (wspomina豉m ju, 瞠 nale膨 si du瞠 BRAWA dla naszych kuchmistrzy? ), nadszed czas na kominek. Bardzo klimatycznie i nastrojowo poruszali鄉y kwesti …esencji pracy nad sob, czyli rozeznanie powo豉nia i indywidualn drog ka盥ego z nas do 鈍i皻o軼i. Pozosta這 ju tylko po瞠gnanie dnia i… Gitara i 酥iewanie do 4 rano, 瞠by zaspanym g這sem móc uroczy軼ie od酥iewa ,,Czwarta nad ranem”. O 6 udali鄉y si na Wart Stra積icz, gdzie o 鈍icie druhny i druhowie, przy blasku ogniska, opowiadali o swoich ostatnich zobowi您aniach, by chwil pó幡iej uroczy軼ie podj望 nast瘼ne. Gra na nowym instrumencie, napisanie pracy dyplomowej, nauka j瞛yka, czytanie Pisma 安i皻ego i wiele innych wyzwa pad這 z naszych ust. Potem ju tylko 郾iadanie, Msza 安. i… Po瞠gnanie. Od pierwszego dnia Forum zdawali鄉y sobie spraw, 瞠 w ko鎍u przyjdzie rozsta czas… Ale 瞠 tak szybko?! Nasze u軼iski by造 pe軟e nadziei, przekonani o tym, 瞠 przy innym ogniu, w inn noc… Zobaczymy si znów. Oby jak najszybciej!

Druhny i Druhowie- Czuwaj!

CZUWAJ!

Do zobaczenia!