II BIWAK KURSU PODHARCMISTRZOWSKIEGO SKOLE III

Wtorek, 15 grudnia 2015

II BIWAK KURSU PODHARCMISTRZOWSKIEGO SKOLE III
Kraków 20-22.11.2015
Ju w pi徠ek 20.11.2015 rozpocz瘭i鄉y bardzo aktywnie, pod krakowsk „Ostr Bram”. Zaj璚ia poprowadzi dla nas szczepowy Szarej Siódemki phm. Micha Musia HR – oczywi軼ie nie zabrak這 na nich s這dyczy, które wszystkim nam poprawi造 humor. Zaj璚ia dotyczy造 planowania obozu i jego organizacji. Jednym z naszych zada by這 zaplanowanie rozmieszczenia obozu na mapie terenu. Na zaj璚iach panowa豉 super atmosfera, a z druhem szczepowym zd捫yli鄉y równie powspomina i poopowiada sobie najciekawsze historie obozowe. Kolejne zaj璚ia obejmowa造 zagadnienia zwi您ane z obliczem ideowym ZHR. Temat, pomimo swojego niebanalnego charakteru, zosta nam jasno, zrozumiale, a do tego ciekawie przekazany poprzez hm. Rados豉wa Kurka HR. Wszyscy w dobrym nastawieniu przed czekaj帷ym na nas dniem kolejnym udali鄉y si do domów na spoczynek.
Kolejnego dnia rozpocz瘭i鄉y o 8.00 rano, a przywita nas phm. Szymon Pyzik HR na zaj璚iach o finansowej stronie okr璕u. O godzinie 10 wzi瘭i鄉y udzia w konferencji zorganizowanej przez Rad Miasta Krakowa z okazji 35-lecia powstania KIHAM. Zaraz po niej udali鄉y si do Dzie豉 Pomocy 鈍. Ojca Pio, gdzie do陰czy do nas kurs Podharcmistrzy z Ma這polskiej Chor庵wi Harcerek i, by dowiedzie si jak od strony technicznej dzia豉 o鈔odek, zostali鄉y po nim oprowadzeni. Wszyscy byli鄉y pod wielkim wra瞠niem jak sprawnie oraz bez zarzutu, pomimo ogromu pracy, ca這嗆 funkcjonuje i zaskakuje w ka盥ym mo磧iwym aspekcie. Opiek, któr zapewnia bezdomnym o鈔odek powinien ka盥y z nas docenia, poniewa ci篹ko wyobrazi sobie jak to jest by bezdomnym, a jeszcze ci篹ej proces powrotu do normalnego 篡cia.

Oko這 godziny 14.00 udali鄉y si na obiad  i zaj璚ia dotycz帷e podej軼ia Zwi您ku Harcerstwa Rzeczypospolitej do 6-latków w szko豉ch podstawowych. Czy ZHR powinien zmienia metod, by dostosowa si do szkó? Czy mo瞠 dzieci powinny stawa si zuchami dopiero w II klasie? Na to oczywi軼ie nie ma jednoznacznej, dobrej odpowiedzi, natomiast nale篡 znale潭 z這ty 鈔odek. Podczas dyskusji ka盥y z nas zastanowi si i wypowiedzia, by wspólnie okre郵i pewien kompromis. Po zaj璚iach razem z Bratnim Kursem udali鄉y si do Teatru Odwróconego na przedstawienie pt: „Noc Listopadowa”. Oczywi軼ie dzie nie zako鎍zy si teatrem, a wspóln, uroczyst kolacj, któr przygotowali鄉y razem z Kursem Podharcmistrzy. Po tak udanym wieczorze, w oczekiwaniu na kolejny emocjonuj帷y dzie udali鄉y si na spoczynek.
W niedziel, ostatni dzie biwaku, rozpocz瘭i鄉y zaj璚ia o godzinie 8.00 rano. Poprowadzi je dla nas phm. Iwo Wro雟ki HR. Bardzo ciekawe warsztaty z prowadzenia zaj耩 na kursach poprowadzi hm. Robert Kawa趾o HR. Zaj璚ia by造 przeprowadzone dok豉dnie w taki sposób, w jaki powinny wygl康a, by s逝chacze du穎 z nich zapami皻ali, ale te byli zaciekawieni i dobrze si bawili. Równie wa積e zaj璚ia odby造 si pod czujnym okiem naszego komendanta Kursu – hm. Marcina Dorosza HR na temat organizowania szkole dla dru篡nowych. Na koniec, wybrali鄉y si na uroczyst msz za Orl皻a Lwowskie w ko軼iele Mariackim, gdzie ka盥y z nas przeczyta fragment modlitwy wiernych.
Niew徠pliwie biwak da nam si喚 i motywacj do dzia豉nia na kolejny miesi帷, oby nast瘼ny by równie ciekawy i aktywny. Szczerze mog powiedzie, 瞠 podoba mi si ten weekend, zw豉szcza sp璠zenie go z innymi harcerzami, instruktorami.
Kraków 20-22.11.2015