Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Główna Kwatera Harcerzy

Ostatni Świadkowie

„Skauting i jego polska gałąź, harcerstwo, wciąż pozostaje jedną z najlepszych metod wychowawczych” napisał Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Niedziela, 29 listopada 2015

Złazowa sobota rozpoczęła się od Mszy Św. i apelu, potem część oficjalna na auli i wreszcie zasadnicza część naszej konferencji – praca na ścieżkach tematycznych. A kryły się one pod hasłami: Wódz, Charakter, Służba, Patriotyzm, Wiara. Zainteresowanie było tak duże, że z trudem udało się zaprosić uczestników złazu na obiad!

Popołudniu realizowaliśmy zajęcia fakultatywne dotyczące mi.in wykorzystania współczesnych form aktywności młodzieży, np. gier komputerowych w pracy harcerskiej, inicjatyw proobronnościowych w ZHR oraz zasad podejmowania współpracy z profesjonalnymi mediami. Hitem okazały się zajęcia ze sprawności ogniowych połączone z pokazem rozpalania ognia za pomocą tarcia.

Wieczór stał pod znakiem atrakcji kulturalnych. Spotkaliśmy się z bardem Pawłem Piekarczykiem i jego znanym programem „Podziemna armia powraca” oraz Leszkiem Żebrowskim i jego gawędą pt. „Instruktorzy ZHR podporą sztafety pokoleń”.

Złaz2015PRESS