Z豉z Programowo-Metodyczny Organizacji Harcerzy ZHR w tym roku w Opolu!

Wtorek, 27 pa寮ziernika 2015

Z豉z Programowo-Metodyczny Organizacji Harcerzy ZHR w tym roku w Opolu!

Tegoroczne, ogólnopolskie spotkanie instruktorów i dru篡nowych Organizacji Harcerzy ZHR, czyli Z豉z Programowo-Metodyczny odb璠zie si w dniach 27-29 listopada w Opolu. Tematem przewodnim naszego spotkania b璠zie poszukiwanie 廝óde, korzeni harcerskiej i instruktorskiej pracy w ZHR, st康 has這 tegorocznego z豉zu brzmi: „P造闓y do 廝óde, pod pr康”.

Program Z豉zu podzielony zosta na 4 軼ie磬i programowe:

• Wódz, czyli zosta super dru篡nowym w 7 godzin (wliczaj帷 w to zadania domowe) – przewodnik na 軼ie盧e hm. Krzysztof Ulrich
  • Charakter, czyli b康 mistrzem dla samego siebie – przewodnik na 軼ie盧e hm. Robert Kowalski (Naczelnik Organizacji Harcerzy)
  • S逝瘺a, czyli dla kogo wychowujemy harcerzy? – przewodnik na 軼ie盧e hm. Pawe Zarzycki (Wódz Kr璕u Harcmistrzów)
  • Wiara, czyli czy przyszed czas, aby zlikwidowa ZHR? – przewodnik na 軼ie盧e ksi康z hm. Tomasz Bazan
  • Patriotyzm, czyli ile jeste鄉y winni Polsce? – przewodnik na 軼ie盧e hm. Janusz Dziewit

Ka盥a ze 軼ie瞠k realizowana b璠zie w trzech etapach: analizy – „idea”, dyskusji – „metoda” i wypracowania propozycji programowych – „program”.

Idea – to wyk豉d wprowadzaj帷y w 軼ie磬 programow, którego zadaniem jest analiza aktualnego stanu realizacji przewodnich tematów 軼ie瞠k programowych w codziennej pracy harcerskiej.

Metoda – to czas na dyskusj nad przewodnimi tematami w kontek軼ie realizacji metody harcerskiej.

Program – w tym bloku odb璠 si zaj璚ia warsztatowe, podczas których uczestnicy dokonaj przegl康u znanych im i wykorzystywanych w praktyce elementów programu harcerskiego pod k徠em realizacji tematu 軼ie磬i.

Szczegó這wy plan Z豉zu Programowo-Metodycznego Organizacji Harcerzy ZHR w Opolu oraz arkusz rejestracyjny dost瘼ny jest na stronie www.zlaz2015.zhr.pl

Warto te zapozna si z atrakcjami turystycznymi Opola – pod linkiem http://www.opole.pl/dzial/kultura-sport-i-turystyka/turystyka/atrakcje-turystyczne-turystyka/

Czuwaj! Do zobaczenia w Opolu!

Z豉z2015PRESS