Wiosenne warsztaty dla hufcowych OHrzy - relacja

Niedziela, 13 marca 2011

Wiosenne warsztaty dla hufcowych OHrzy - relacja
W dniach 11-13 marca br. w Gzinie na Kujawach odby造 si wiosenne warsztaty dla hufcowych i kandydatów na t funkcj. W pi瘯ny, s這neczny weekend spotkali si instruktorzy z Pomorza, Kujaw, Mazowsza, Ma這polski oraz Ziemi ódzkiej i Opolskiej.

Warsztaty rozpocz窸y si w pi徠ek przy ognisku, od refleksji na temat odpowiedzialno軼i za s這wo. W trakcie dyskusji do kr璕u ognia do陰czali przyje盥zaj帷y z ró積ych stron Polski uczestnicy.

W sobotni poranek oficjalnie rozpocz皻o warsztaty a uczestników powita komendant hm. Artur Nowak, wicenaczelnik ds. kszta販enia.

I blok zaj耩 "organizacja" s逝篡 mi璠zy innymi wymianie do鈍iadcze i praktyk w organizacji pracy hufca (dru篡ny, gromady, komisje, rady, inne agendy)  ustawieniu proporcji i priorytetów oraz wspó逍racya tak瞠 problemów kompetencyjnych w zale積o軼iach chor庵iew, hufiec, szczep, dru篡na.

II blok "zarz康zanie" przybli篡 uczestnikom zagadnienia i narz璠zia zwi您ane z organizacj pracy, tworzeniem zespoów zadaniowych, rozwi您ywaniu problemów i konfliktów oraz motywacji instruktorów. Tu przed obiadem odby豉 si gra negocjacyjna.

Po obiedzie do akcji przyst徙ili cz這nkowie GKHrzy phm. Piotr Wi郾ioch (zuchy, przy wsparciu pwd. Karola D瑿ickiego) i hm. Sebastian Gorchala (harcerze), którzy w trakcie III bloku zaj耩 "narz璠zia metodyczne" brawurowo przedstawili nowe pomys造 w obszarach kategoryzacji dru篡n harcerskich i gromad zuchowych.

Wieczorem tego dnia do kr璕u ognia do陰czyli hm. Micha Butkiewicz , Przewodnicz帷y ZHR oraz hm. Rados豉w Podogrocki, Naczelnik Harcerzy. Pó幡ym wieczorem nast徙i szybki wypad do Bydgoszczy, gdzie w necodziennych okoliczno軼iach uda這 si wedrze do ostatniego czynnego kina na " Sal samobójców". Film by jeszcze d逝go komentowany podczas drogi powrotnej i nast瘼nego dnia.

W niedziely wczesny poranek uczestnicy najpierw zameldowali si w Unis豉wiu na Mszy 安. a pó幡iej po pysznym 郾iadaniu rozpocz掖 si IV blok zaj耩 pn. "planowanie, ewaluacja" podczas którego 獞iczono sprawne definiowanie celów oraz przedstawiono propozycje pracy z dru篡nowymi na bazie rozmów rozwojowych w odniesieniu do do鈍iadcze z Pomorza.

Warsztaty zako鎍zy造 si podsumowaniem, w trakcie którego wyra幡ie zaznaczono potrzeb kontynuacji takich spotka oraz obiadem a ostatni uczestnicy rozjechali si do domów o 14.00.