Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Główna Kwatera Harcerzy
ul. Litewska 11/13
00-589 Warszawa
tel.: 22 629-12-39  e-mail: gkh@zhr.pl


1pro

Ostatni Świadkowie
Wiara.zhr.pl

Zaproszenie na Lednicę

Sobota, 9 maja 2015

Zaproszenie na Lednicę

Druhny i Druhowie!

Spotkania Lednickie osiągnęły już swoją pełnoletność. Wielu w takim momencie stwierdza, że osiągnęło już wszystko i opada na laurach. O. Jan Góra nie należy jednak do takich osób. Swoją energią i pomysłami pociąga wielu, w tym nas. Za kilka chwil, 6 czerwca 2015 roku, już po raz dziewiętnasty spotkamy się pod Bramą-Rybą. Jak zawsze gotowi do tego, by w pełnym poświęceniu służyć innym – tak jak głosi Przyrzeczenie Harcerskie.

Harcerska Służba Lednica pędzi do przodu. Ubiegłoroczny jubileusz (a nawet dwa!), znacznie pomógł nam rozpostrzeć skrzydła. Z dumą wznosimy się coraz wyżej i wyżej, powiększając pakiet naszych sekcji-służb oraz udoskonalając działanie. Każda pomocna dłoń i szczere uwagi, są dla nas drogowskazem działania. Dziękuję w tym miejscu, za wszystkie opinie, głosy wsparcia i wskazówki.

Zapraszam do obejrzenia spotu, który specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy: https://youtu.be/pHrfM4Psge8

Ksiądz Kazimierz Lutosławski powiedział, że Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś, czym się jest. Lednica dobitnie pokazuje, że dzisiaj słowa te są odzwierciedleniem naszych postaw – więzów braterstwa, połączonych uwielbieniem Boga i gotowością służby. Zapraszam wszystkich Was nad Jezioro Lednica by podjąć wyzwanie. Małych i dużych, grubych i chudych, harcerki i harcerzy, kapelanów i świeckich. Spotkajmy się tam, gdzie nasi praojcowie tworzyli państwowość polską i podwaliny chrześcijaństwa. Tam, gdzie dla wielu zaczyna się nowe życie…

Zgłoszenia trwają do 30 maja, zapraszamy na: http://www.lednica.zhr.pl/

 

Czuwaj!

phm. Łukasz Tadyszak HR

komendant XIX HSL