Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Ostatnie dni zgłoszeń do Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności

Poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Ostatnie dni zgłoszeń do Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności

Mateusz Morawiecki, Andrew Michta, Maciej Witucki, Wojciech Szczurek, Jan Ołdakowski, Dariusz Mioduski, Krzysztof Kwiatkowski, Jacek Kędzior, Konrad Szymański, Krzysztof Szczerski, Jacek Saryusz-Wolski, Paweł Kowal, Krzysztof Zakrzewski – to niektórzy wykładowcy Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności, którą w partnerstwie ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, powołuje Instytut Wolności.

„Jednym z celów Instytutu Wolności jest budowanie przyszłych elit. Dlatego zapraszamy osoby zaczynające swoje życie zawodowe na cykl wyjątkowych seminariów z wybitnymi ekspertami, przedsiębiorcami, politykami. Przygotowaliśmy cztery cykle seminariów: Przywództwo, Bezpieczeństwo, Polityka zagraniczna, Energetyka. Chcemy kształcić ludzi, którzy w przyszłości będą tworzyć polskie elity społeczne, gospodarcze i polityczne” – mówi Igor Janke, prezes Instytutu Wolności.Pierwsza edycja SPIW odbywać się będzie od końca kwietnia do połowy maja. Osoby, które ukończą kurs staną się członkami Klubu Absolwentów SPIW.

WSTĘPNA LISTA WYKŁADOWCÓW:

Bezpieczeństwo: Andrew Michta, prof. Rhodes College, współpracownik Centre for Strategic and International Studies (autorski cykl 8 zajęć);

Polityka zagraniczna: Jacek Saryusz-Wolski (europoseł), Krzysztof Szczerski (poseł, b. wiceszef MSZ), Paweł Kowal (b. europoseł i wiceszef MSZ), Paweł Zalewski (b. europoseł, b. szef komisji spraw zagr. Sejmu), Marek Cichocki (dyrektor programowy Centrum Natolin), Konrad Szymański (b. europoseł);

Energetyka: Konrad Szymański (autor programu) i m.in. Maciej Woszczyk (prezes PGE), Agata Łoskot-Strachota (Ośrodek Studiów Wschodnich), Krzysztof Żmijewski (Narodowy Program Redukcji Emisji), Tomasz Chmal (White and Case);

Przywództwo: Krzysztof Zakrzewski (partner zarządzający DZP), Jacek Kędzior – (partner zarządzający EY), Mateusz Morawiecki (prezes BZWBK), Jan Ołdakowski – (dyrektor MPW), Maciej Witucki (członek RN Orange), Dariusz Mioduski – właściciel Legii Warszawa, Wojciech Szczurek – prezydent Gdyni, Krzysztof Kwiatkowski – prezes NIK.

HARMONOGRAM:

BEZPIECZEŃSTWO:

4-27 maj. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy o godz. 17:00.

ENERGETYKA:

1-23 czerwca. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i wtorki o godz. 17:00.

POLITYKA ZAGRANICZNA:

8 maj-26 czerwca. Zajęcia odbywać się będą w piątki o godz. 17:00 (z wyjątkiem jednego wykładu w czwartek, 14 maja o godz. 16:00 – Jacek Saryusz Wolski)

PRZYWÓDZTWO:

5-26 maja. Zajęcia odbywać się będą we wtorki o godz. 17:00

3-24 czerwca. Zajęcia odbywać się będą w środy o godz. 17:00

7 maja. Dodatkowy wykład w siedzibie NIK o godz. 17:00

ZGŁOSZENIA:

Warunkiem zgłoszenia się do SPIW jest posiadanie co najmniej licencjatu, nie ukończony 35 rok życia oraz dobra znajomość języka angielskiego.

Osoby zainteresowane mogą wysłać swoje CV zawierającego informacje o edukacji i działalności zawodowej, a także działalności społecznej oraz listu motywacyjny do 1.500 znaków a także wskazanie cyklu seminariów, w którym chciałoby się uczestniczyć (może być więcej niż jeden).

Absolwenci otrzymają dyplomy ukończenia Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności (SPIW).

Zgłoszenia prosimy wysyłać pod adres: spiw@instytutwolnosci.pl do dn. 17 kwietnia 2015 r.

Więcej informacji: www.instytutwolnosci.pl