Z豉z Organizacji Harcerzy ZHR

Czwartek, 13 listopada 2014

Z豉z Organizacji Harcerzy ZHR

Ju za 2 tygodnie, w sercu lubelszczyzny ob璠zie si Z豉z Organizacji Harcerzy ZHR. W dniach 21 - 23 listopada w Lublinie spotkamy si by dotkn望 naprawd g喚boko spraw ideowych, czyli tego, jak 篡 Prawem Harcerskim. Czy jest aktualne, czy rozumiemy je naprawd na serio? Bo mo瞠 by tak, 瞠 bardzo powierzchownie i bez przekonania 篡jemy tym prawem. Jednak czy zawsze tak by這? Czy nasi poprzednicy, bohaterowie, którzy umierali za woln Polsk rozumieli je tak samo? Czyli po prostu sprawdzimy czy “Idea jest w nas”! B璠 te zawody sportowe, powa積e (i te mniej) dyskusje i warsztaty robocze.

Przez 3 dni Z豉zu ponad 250 instruktorów z ca貫j Polski b璠zie szuka這 odpowiedzi na pytania o rol harcerza jako ojca i m篹a, patrioty - obywatela, pracownika i jego relacj do Boga i wiary. Pomaga b璠 w tym wybitni go軼ie - dr Krzysztof Wojcieszek, dr Karol Mazur z Muzeum Powstania Warszawskiego, Dariusz Cupia - twórca inicjatywy tato.net, Jacek Kurz瘼a oraz wielu innych. B璠zie te czas na rozegranie zawodów sportowych o Puchar Naczelnika Harcerzy, gr miejsk oraz wieczorne dyskusje wokó ciekawych filmów.

B璠zie mo積a wybra jedn z pi璚iu 軼ie瞠k, którym b璠ziemy kroczy podczas Z豉zu

1. s逝瘺a Bogu (Chrze軼ijanin)
  2. abstynencja (Abstynent)
  3. umiej皻no軼i zawodowe (Pracownik / Specjalista)
  4. rodzina – czysto嗆 (M捫 i Ojciec)
  5. s逝瘺a Polsce (Patriota)

Ka盥y b璠zie móg wybra, co go interesuje. Pos逝chamy jak inni – nie harcerze – widz nas w spo貫cze雟twie. B璠zie czas na dyskusj. Wreszcie b璠zie te czas, by nabra otuchy i zobaczy jak inni harcerze 篡j harcerskimi idea豉mi – w 篡ciu codziennym, ale te w pracy jednostek ZHR. Nie zabraknie innych atrakcji - postrzelamy z broni palnej, nauczymy si budowa zdalnie sterowane modele samolotów oraz poznamy Lublin od podszewki.

Jest jeszcze czas na zapisy - wystarczy wej嗆 na stron www.zlaz2014.zhr.pl i wype軟i krótk ankiet.

Ca貫 wydarzenie honorowym patronatem obj掖 Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, Marsza貫k Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Arcybiskup Stanis豉w Budzik, a tak瞠 Lubelski Kurator O鈍iaty. Zapraszamy do Lublina - do zobaczenia!

Zlaz info banner