Cyfrowy harcerz

Pi徠ek, 31 pa寮ziernika 2014

Cyfrowy harcerz

Okulary google zamiast przewodnika, smartphone zamiast no瘸 szwajcarskiego, GPS zamiast mapy... Harcerz XXI wieku to cyfrowy harcerz.

Jest sierpie rok 2024. Bieg historyczny ulicami warszawy ponownie organizuj harcerze. Tym razem oprócz dedykowanej aplikacji, która na tablecie czy smartfonie prowadzi patrole miedzy punktami zapewniaj帷 przy tym multimedialny podk豉d historyczny mamy co jeszcze. W kilku kluczowych miejscach mamy rekonstrukcje najwa積iejszych wydarze. Pod gmachem Pasty mijasz przebiegaj帷ych powsta鎍ów szturmuj帷ych budynek, w 鈔odku sytuacja odwzorowana jest tak realnie, 瞠 czujesz si jak na polu bitwy. Emocje rosn, przy陰czasz si do szturmu. Powsta鎍y witaj Ci z entuzjazmem. Dopiero kiedy próbujesz u軼isn望 im d這 przekonujesz si, 瞠 to... hologram.

W 2044 na setn rocznic technologia otworzy mnóstwo nowych mo磧iwo軼i. Czy przypadkiem nie oka瞠 si, 瞠 nie b璠ziemy ich potrafi wykorzysta bo postawili鄉y tylko na puszcza雟two?

A kolejne pokolenia m這dych ludzi pójd za coraz bardziej atrakcyjnymi formami gdzie trudno b璠zie o dobrych przewodników bo Ci siedz w lesie?

Czy nowe technologie powinny zago軼i w harcerskim wychowywaniu?

Czy harcerstwo to kszta速owanie charakteru czy równie rozwój konkretnych umiej皻no軼i?

Czy w dobie profesjonalizacji wszystkich zawodów i us逝g mo瞠my pozwoli, aby harcerze nie doganiali epoki czy raczej powinni鄉y by awangard?

W dobie wszechobecnej cyfryzacji naszych kontaktów, maili, sms-ów, spotchat-ów, blogów i portali spo貫czno軼iowych - zapraszamy do dyskusji i spotkania twarz w twarz.

Wspólnie spróbujemy przeanalizowa szanse i zagro瞠nia, jakie nios ze sob nowe technologie i b璠ziemy szuka z這tego 鈔odka oraz zastanawia si nad rozwi您aniami systemowymi.

Zapraszamy!

Dom Polonii

ul. Krakowskie Przedmie軼ie 64, Warszawa

06.11.2014 godz. 17:00-19:00 (21:00)