Pielgrzymka grupy harcerskiej na Dolnym 奸御ku

Poniedzia貫k, 27 pa寮ziernika 2014

Pielgrzymka grupy harcerskiej na Dolnym 奸御ku

„Tajemnica Ewangelii” - pod tym has貫m 18 pa寮ziernika wyruszy豉 po raz kolejny piesza pielgrzymka wroc豉wska do grobu 鈍. Jadwigi 奸御kiej w Trzebnicy. Od kilkudziesi璚iu lat jest to okazja do uczczenia 鈍i皻ej, która jest patronk wyboru Jana Paw豉 II na papie瘸 oraz do podzi瘯owania za czas sierpniowej pielgrzymki do Cz瘰tochowy. W tym roku, po kilku latach przerwy, na pielgrzymi szlak ponownie wyruszy豉 grupa harcerska, której inicjatorkami by造 instruktorki Dolno郵御kiej Chor庵wi Harcerek im. 鈍. Jadwigi 奸御kiej Zwi您ku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Z racji tego, 瞠 鈍. Jadwiga 奸御ka jest dla nas postaci szczególn, postanowili鄉y w陰czy si w ten pielgrzymkowy klimat, dzi瘯uj帷 Panu Bogu za czas wakacji i obozów, a na pocz徠ku nowego roku pracy harcerskiej prosi o Bo瞠 b這gos豉wie雟two.

W sumie w grupie pielgrzymowa這 ponad 200 osób: blisko 130 harcerek, zuchenek i w璠rowniczek z Dolno郵御kiej Chor庵wi Harcerek, której patronuje 鈍. Jadwiga 奸御ka, ponad 60 harcerzy i zuchów z Dolno郵御kiej Chor庵wi Harcerzy im. Orl徠 Lwowskich, a tak瞠 przedstawiciele wroc豉wskiego Hufca ZHP. Ponadto do grupy przy陰czy這 si jeszcze kilkadziesi徠 osób, którym szczególnie odpowiada jej klimat.

Wspólna droga, 鈍ietnie prowadzony 酥iew, konferencja na trasie czy mo磧iwo嗆 odbycia szczególnej spowiedzi „w drodze” to sta貫 punkty ka盥ej pielgrzymki, które w tym roku uda這 si dobrze przygotowa i prze篡. Ciekawostk w programie grupy harcerskiej by豉 gra o 鈍. Jadwidze, któr uda這 si bardzo sprawnie zrealizowa "w drodze", a zwyci瘰kie dru篡ny zosta造 nagrodzone okoliczno軼iowymi dyplomami. Pielgrzymka zako鎍zy豉 si msz 鈍i皻 na o速arzu polowym w Trzebnicy, ale jeszcze wcze郾iej, zanim wszystkie grupy dotar造 na miejsce, odby si apel obu Chor庵wi, w czasie którego m.in. zosta造 przyznane miana kategoryzacyjne najlepszym dru篡nom harcerek i gromadom zuchowym na Dolnym 奸御ku.

Tekst: hm Agnieszka Maliszak HR, ks. Adam Kwa郾iewski
Zdj璚ia: Patrycja Piwowar sam.

DLS apel na pielgrzymce