Spotkanie G堯wnej Kwatery Harcerzy podczas Turnieju Dru篡n Puszcza雟kich

Poniedzia貫k, 6 pa寮ziernika 2014

Spotkanie G堯wnej Kwatery Harcerzy podczas Turnieju Dru篡n Puszcza雟kich

W dn. 3-5 pa寮ziernika stolica Dolnego 奸御ka sta豉 si miejscem t皻ni帷ym 篡ciem naszej Organizacji. Z jednej strony - dzi瘯i odbywaj帷emu si w okolicach Wroc豉wia Turniejowi Dru篡n Puszcza雟kich, który zgromadzi ponad 500. harcerzy z 21. dru篡n puszcza雟kich z ca貫j Polski. Z drugiej - dzi瘯i spotkaniu Gównej Kwatery Harcerzy z komendantami chor庵wi.

TDP zbiorcze

Spotkanie Gównej Kwatery rozpocz窸o si w pi徠ek na terenie Harcerskiego O鈔odka Wodnego "Zatoka", jednak瞠 d逝go nie trzeba by這 nas namawia, aby鄉y zdecydowali przemie軼i si do le膨cych pod Wroc豉wiem Obornik 奸御kich, gdzie przy ogniu rozpoczyna si Turniej Dru篡n Puszcza雟kich. Kolejne godziny sp璠zili鄉y ju na pok豉dzie "Z這tej Kaczki" i po鈍i璚ili鄉y je na podsumowanie dotychczasowej pracy i zaplanowanie kolejnych zada. Pojawi造 si tematy Zlotu Zuchmistrzowskiego, zmian w kategoryzacji harcerzy, Z豉zu Organizacji "Idea jest w nas", Eskapady Harcerstwa Starszego i innych wydarze, które czekaj nas w przysz這軼i.

Kolejny dzie, czyli sobota, up造n窸a pod znakiem spotkania z komendantami chor庵wi podczas którego podsumowywali鄉y Harcersk Akcj Letni oraz Szkoleniow a tak瞠 poruszali鄉y kwestie funkcjonowania Organizacji w najbli窺zym czasie.

Zwrócili鄉y uwag na to, aby wi瘯sz uwag skupia na planowaniu pracy dru篡n i organizowaniu obozów nie tylko fabularyzowanych - ale przede wszystkim wykorzystuj帷ych harcerskie, pozbawione dodatkowej fabu造, formy pracy i mo磧iwo軼i, jakie daje harcerzom miejsce w którym organizuj obozy - a wi璚 mo磧iwo嗆 ciekawych w璠rówek czy s逝瘺y na rzecz lokalnej spo貫czno軼i. Wymienili鄉y równie uwagi dotycz帷e poziomu pionierki i zdobnictwa obozowego, na które trzeba zwróci wi瘯sz uwag - w tym równie szkoleniow (w tym wzgl璠zie jako GKHy planujemy podtrzyma organizacj warsztatów z puszcza雟twa).

W temacie szkole podsumowali鄉y krótko kursy i nasze spostrze瞠nia zlecaj帷 Wicenaczelnikowi ds. kszta販enia kontynuowanie prac z referentami kszta販enia poszczególnych chor庵wi. Spotkanie po鈍i璚one temu zagadnieniu odb璠zie si na Z豉zie Organizacji Harcerzy i b璠zie stanowi這 wst瘼 pod rozpocz璚ie prac nad zmianami w minimach kszta販eniowych w naszej Organizacji. W ramach kszta販enia dyskutowali鄉y o warsztatach harcmistrzowskich oraz warsztatach hufcowych, które zostan zrealizowane w najbli窺zych miesi帷ach (warsztaty harcmistrzowskie ruszaj w najbli窺zy weekend, za warsztaty hufcowych odb璠 si w dn. 20 - 22 marca).

Po kilkugodzinnej dyskusji przerwanej zwiedzaniem Harcerskiego O鈔odka Wodnego "Zatoka" i zapoznaniem si z jego histori oraz mo磧iwo軼iami, udali鄉y si na 軼iank wspinaczkow, aby w aktywnej formie kontynuowa rozmowy i integracj naszego zespo逝. Kilkadziesi徠 minut wysi趾u skutecznie wp造n窸o na nasze samopoczucie. Po obiedzie, wraz z gospodarzami "Zatoki" udali鄉y si w rejs "Z這t Kaczk" podczas którego poruszyli鄉y tematy organizacyjne - dotycz帷e komunikacji w Organizacji oraz terminowo軼i i rzetelno軼i naszej pracy.

Ko鎍z帷 rejs i dop造waj帷 do zatoki widzieli鄉y ju rozbijaj帷ych si na brzegu harcerzy Dru篡n Puszcza雟kich z którymi wkrótce zasiedli鄉y do wspólnego ogniska. W jego trakcie Szef Wydzia逝 Harcerzy oraz Naczelnik Harcerzy podzielili si z harcerzami swoimi refleksjami dotycz帷ymi pracy z kategoryzacj oraz zdobyciem kategorii Dru篡ny Puszcza雟kiej.

Nast瘼nie, po zako鎍zeniu ogniska, powrócili鄉y do rozmów pod pok豉dem "Z這tej Kaczki" - tym razem na temat sytuacji ruchu w璠rowniczego, dzia豉nia Harcerskiej Akademii Umiej皻no軼i, przygotowania do 安iatowych Dni M這dzie篡 oraz pielgrzymki na Camino. Poruszyli鄉y tak瞠 kwesti 軼ie磬i kryzysowej adresowanej dla w璠rowników, Harcerzy Starszych i Instruktorów naszej Organizacji.

Niedziela by豉 dniem podczas którego podziwiali鄉y Dru篡ny Puszcza雟kie. Wspólnie z nimi uczestniczyli鄉y w Mszy 安i皻ej, defiladzie oraz apelu ko鎍z帷ym Turniej Dru篡n Puszcza雟kich w trakcie którego og這sili鄉y wyniki rywalizacji i poznali鄉y now Dru篡n Rzeczypospolitej - 3 Dru篡n Harcerzy w Ostrzeszowie im. Gen. W豉dys豉wa Andersa.

Po zako鎍zonym apelu wspólnie z komend podsumowali鄉y Turniej, który przejdzie do dotychczasowej historii jako najwi瘯szy pod wzgl璠em liczby uczestników, co dla organizatorów stanowi這 nie lada zadanie. Mamy nadziej, 瞠 równie pod wzgl璠em wyzwa i przygód, które mog造 prze篡 dzi瘯i niemu harcerze zapisze si trwale w ich pami璚i!