75. rocznica powstania Polskiego Pa雟twa Podziemnego.

Sobota, 27 wrze郾ia 2014

75. rocznica powstania Polskiego Pa雟twa Podziemnego.

W nocy z 26 na 27 wrze郾ia 1939 roku powsta豉 w obl篹onej Warszawie S逝瘺a Zwyci瘰twu Polski – konspiracyjna organizacja wojskowa, maj帷a toczy walk przeciw okupantom.

By豉 pierwsz konspiracyjn organizacj zbrojn Polskiego Pa雟twa Podziemnego.

Druhowie!

Wraz z Instytutem Pami璚i Narodowej mamy dla Was wyzwanie!

Polskie Pa雟two Podziemne odznaczy這 si du篡m pi皻nem na historii Polski i jej obywateli. Jego dzia豉lno嗆 dociera豉 do ró積ych zak徠ków Polski. Poprzez konkretne akcje, wydarzenia, miejsca, poprzez konkretnych ludzi.

Zach璚amy Was do rozejrzenia si dooko豉 siebie. Czy znacie miejsce w pobli簑, które w jaki sposób jest zwi您ane z Polskim Pa雟twem Podziemnym? Mo瞠 nieopodal Waszego miejsca zamieszkania znajduje si miejsce upami皻niaj帷e dzia豉lno嗆 Polskiego Pa雟twa Podziemnego i osób, które w陰czy造 si w jego dzia豉lno嗆?

Je郵i tak - znajd嬈ie je, zróbcie sobie z nimi zdj璚ie i prze郵ijcie do nas (gkh@zhr.pl), albo wstawcie w komentarzu do posta wraz z krótkim komentarzem - gdzie zrobili軼ie zdj璚ie, co / kogo upami皻nia + informacje o Was (imi, nazwisko, stopnie, przynale積o嗆 s逝瘺owa).

Ka盥y z Was, kto wykona harc otrzyma przesy趾 z drobnymi upominkami. Czas mija za 24 godziny - czyli w niedziel, 28 wrze郾ia o godzinie 9:30. Czuwaj!