Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Główna Kwatera Harcerzy

Ostatni Świadkowie

Zespół do spraw Puszczaństwa ogłasza nabór dla instruktorów i harcerzy ze wszystkich Chorągwi!

Środa, 24 września 2014

Uważasz że drużyny harcerskie permanentnie robiące gry terenowe w mieście, spotykające się w harcówkach, nieumiejące zbudować porządnego stosu ogniskowego, niezdolne do postawienia porządnej pionierki obozowej- to problem?

Weź sprawy w swoje ręce i przyłącz się do Zespołu ds. Puszczaństwa działającego przy Głównej Kwaterze Harcerzy!

Każdy Instruktor/Harcerz posiadający co najmniej *** sprawność z kategorii obozowe-terenowe z umiejętnościami pozwalającymi zdawać sprawność Ogniowca jest zaproszony na biwak szkoleniowy. W szczególności zależy nam na przedstawicielu z każdej Chorągwi - najlepiej by był to instruktor.

• Termin: 18-19.10.2014r. (sobota-niedziela)
  • Miejsce zbiórki: PKP Zielona Góra 10:00 - godzina do ustalenia, gdy będzie wiadomo kto skąd jedzie
  • Koszt uczestnictwa: 25 zł wpisowego- koszt materiałów na zajęcia
  • Ekwipunek: standardowy biwakowy + szpej do rozpalania ognia
  • Szama: zorganizujemy na miejscu z rzeczy przywiezionych przez wszystkich
  • Program: szkolenie zaawansowane z rozniecania ognia- możliwość zdobycia sprawności Ogniowca, Ogniomistrza.
  • Przydatne umiejętności: waszym atutem będą umiejętności z zakresu tropienia, leśnej kuchni, obrzędowości puszczańskiej/indiańskiej/pierwotnej, łucznictwa, rękodzieła, rzemiosła.

Zapisy do 5.10. (niedziela) u Snickersa

Kontakt informacyjno-koordynujący: