Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Główna Kwatera Harcerzy
ul. Litewska 11/13
00-589 Warszawa
tel.: 22 629-12-39  e-mail: gkh@zhr.pl


1pro

Ostatni Świadkowie
Wiara.zhr.pl

Dzień Papieski 2014

Wtorek, 23 września 2014

Dzień Papieski 2014
Tak jak od samego początku swojego istnienia ZHR był mocno związany z osobą Jana Pawła II, tak też od samego początku harcerki i harcerze ZHR czynnie włączali się w organizację Dnia Papieskiego. Dlatego szczególnie teraz kiedy osoba św. Jana Pawła II staje się coraz bardziej odległa dla młodszego pokolenia warto aktywniej włączać się środowiskami w inicjatywy z nim związane, by ożywiać ducha więzi harcerek i harcerzy z Papieżem.

Trzy pola aktywności

 

1. Wieczornica lub Czuwanie Papieskie

− Zachęcamy by włączyć aktywnie w organizowane przez parafie Czuwania. Bądźcie na nich obecni także po to by samemu czerpać z bogactwa nauczania św. Jana Pawła II.

− Jeżeli w Twojej parafii nie jest planowane Czuwanie Papieskie, zorganizuj dla swojego środowiska Wieczornicę i zaproś na nią ludzi ze swojej miejscowości/dzielnicy.

Materiały do przygotowania Wieczornicy będą dostępne w najbliższym czasie.

 

 

2. Moje zaangażowanie czyli akcja „Krok do świętości”

Relacje i zdjęcia z podjętej służby wysyłajcie na wiara@zhr.pl w temacie wiadomości wpisujcie „Krok do świętości”.

 

 

3. Kwesta to też służba – włączając się aktywnie w coroczną kwestę na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomagacie młodym ludziom spełniać ich marzenia. Warto zaznaczyć, że wśród stypendystów Fundacji są także nasze harcerki i harcerze.

Jeśli chcesz wziąć udział w kweście zgłoś się do Księdza Proboszcza Twojej Parafii lub do koordynatora Dnia Papieskiego w Okręgu.

Lista koordynatorów już wkrótce…

 

Do kwesty można również włączyć się promując akcję smsową. Po szczegóły zajrzyj tutaj

Więcej informacji o Dniu Papieskim – kliknij tutaj