Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Instruktorska Konferencja Historyczna U ŹRÓDEŁ ZHR

Piątek, 5 września 2014

Instruktorska Konferencja Historyczna U ŹRÓDEŁ ZHR
W dniach 17-19 października 2014. Okręg Podkarpacki ZHR, w ramach Jubileuszowych obchodów rocznicy 25-lecia istnienia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, zaprasza do Łańcuta na Instruktorską Konferencję Historyczną „U źródeł ZHR”.

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do spotkania z osobami tworzącymi Naszą organizację oraz do wysłuchania ciekawych referatów dotyczących ZHR. Wszystko odbędzie się w Łańcucie – malowniczym miasteczku w południowo-wschodniej części Polski.

Koszt: 50 zł

Termin zgłoszeń: 21 września 2014 r. Po zgłoszeniu zostanie wysłana informacja potwierdzająca, a po zakończeniu zgłoszeń także szczegółowe informacje organizacyjne.

Program Konferencji:

PIĄTEK (17 października 2014)

19:00 – kominek poświęcony historii podkarpackiego ZHR oraz występ zespołu muzycznego harcerzy i harcerek Okręgu Podkarpackiego, wraz z którym będzie można pośpiewać znane piosenki harcerskie.

SOBOTA (18 października 2014)

9:00 – Panel Referatów Konferencji Naukowej „U Źródeł ZHR” – jest to główny punkt wydarzenia, tematyka wystąpień będzie nawiązywała do historii ZHR, ruchu harcerskiego, pierwszych środowisk Naszej organizacji, środowisk niezależnych, a także idei oraz założeń wychowawczych ZHR.

15:00 – zwiedzanie kompleksu pałacowego Muzeum Zamku w Łańcucie.

19:00 – uroczysta kolacja uczestników wraz z założycielami, referującymi i zaproszonymi gośćmi.

NIEDZIELA (19 października 2014)

9:00 – uroczysta Msza Święta w kościele farnym

11:00 – zwiedzanie podziemi Rzeszowa oraz spacer do miejsc związanych z historią harcerstwa w Rzeszowie (m.in. miejsce pierwszego wystąpienia Andrzeja Małkowskiego).

Więcej informacji: