字oda, 9 lipca 2014

Nad jeziorem ζkie ko這 Sk瘼e
25 lipca (pi徠ek)
harcerskimi ZHR oraz sympatyków, którzy chc pozna nasz prac.
parafiach lub zgromadzeniach.
Ci, którzy si nie spiesz i chcieliby zosta na niedziel niech czuj si zaproszeni.
Gównym punktem naszego spotkania b璠zie moderowana dyskusja wokó dwóch
specyfik harcerskiego dzia豉nia.
harcerskim - przy ognisku.
W sobot zapraszamy na wspóln w璠rówk do Sanktuarium w Sk瘼e gdzie odprawimy Msz 鈍i皻.
organizowanych przez ZHR (Pielgrzymka do Cz瘰tochowy, Dni Papieskie itp...).
wieczór przy blasku ognia.
Aby dobrze przygotowa si do spotkania prosimy o wype軟ienie ankiety zg這szeniowej:
viewform?usp=send_form
PROGRAM SPOTKANIA:
Pi徠ek (25 lipca 2014)
godz. 17.00 - przyjazd na miejsce
godz. 17.30 - nieszpory
godz. 18.00 - kolacja wraz z dyskusj
godz. 21.00 - kontynuacja naszych rozmów przy ogniu
Sobota (26 lipca 2014)
郾iadanie - zgodnie z obozowym planem
spacer dla ch皻nych do Sanktuarium w Sk瘼e (Msza 鈍. na miejscu)
obiad, cisza poobiednia
spotkanie Rady Duszpasterskiej
przewidywany koniec spotkania Rady - godz. 17.00
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
- zapewniamy transport ze Sk瘼ego (na przyk豉d dla przyje盥瘸j帷ych poci庵iem) - w przypadku
innych problemów transportowych prosimy o wcze郾iejszy kontakt,
- prosimy o zabranie 酥iworów, mena磬i, sztu熯ów i kubka oraz wygodnych butów do wspólnego
- tych, którzy posiadaj, prosimy o zabranie namiotu,
- wpisowe 10 z + koszty wy篡wienia (郾iadania, kolacje - 5z, obiady - 10 z) (zbiórka na miejscu)
- alb do sobotniej Mszy 鈍.
ks. hm Robert Mogie趾a HR - Naczelny Kapelan ZHR
wraz z Rad Duszpastersk Zwi您ku

Nad jeziorem ζkie ko這 Sk瘼e

25 lipca (pi徠ek)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie kapelanów i duszpasterzy pracuj帷ych z jednostkami harcerskimi ZHR oraz sympatyków, którzy chc pozna nasz prac.

Spotkajmy si w terminie 25-26 lipca 2014 (pi徠ek - sobota) na obozie jednego z krakowskich 鈔odowisk ZHR. Zapraszamy pod Sk瘼e, gdzie w鈔ód szumu lasu (w jak najbardziej naturalnych dla harcerzy warunkach) porozmawiamy o roli harcerskich duszpasterzy i ich wspó逍racy z instruktorami.

Miejsce spotkania ustalili鄉y w miar blisko gównych dróg komunikacyjnych oraz kolei. Jednocze郾ie zako鎍zenie sobotnim obiadem daje szans na powrót do niedzielnych obowi您ków w Waszych parafiach lub zgromadzeniach.

Gównym punktem naszego spotkania b璠zie moderowana dyskusja wokó dwóch hase: "Aktywny kapelan" oraz "Instruktor to te duszpasterz". Mamy nadziej na o篡wion wymian my郵i na temat roli kapelanów i duszpasterzy w 篡ciu harcerskim, wykorzystania metody harcerskiej oraz roli instruktorów (w szczególno軼i dru篡nowych) w wychowaniu religijnym swoich podopiecznych. W szczególno軼i liczymy na wymian Waszych do鈍iadcze oraz w徠pliwo軼i dotycz帷ych relacji ksi康z - instruktor harcerski oraz podpowiedzi aktywnych form pracy zgodnych ze specyfik harcerskiego dzia豉nia.

Dyskusj rozpoczniemy przy "le郾ym" stole, a zako鎍zymy j - jak przysta這 na spotkanie w gronie harcerskim - przy ognisku.

Po powrocie do obozu spotkamy si wraz z Rad Duszpastersk - gdzie rozmawia b璠ziemy na temat aktualnych planów i tematów do rozstrzygni璚ia. Mi璠zy innymi powiemy o przygotowaniach ZHR do 安iatowych Dni M這dzie篡 2016 oraz o cyklicznych wydarzeniach o charakterze religijnym organizowanych przez ZHR (Pielgrzymka do Cz瘰tochowy, Dni Papieskie itp...).

Nasz duszpasterski biwak odb璠zie si w typowo harcerskich, le郾ych warunkach. B康嬈ie przygotowani na nocleg w namiotach, k徙iel w jeziorze, samodzielne mycie mena磬i i oczywi軼ie d逝gi wieczór przy blasku ognia.

PROGRAM SPOTKANIA:

Pi徠ek (25 lipca 2014)

godz. 17.00 - przyjazd na miejsce

godz. 17.30 - nieszpory

godz. 18.00 - kolacja wraz z dyskusj

godz. 21.00 - kontynuacja naszych rozmów przy ogniu

Sobota (26 lipca 2014)

郾iadanie - zgodnie z obozowym planem

spacer dla ch皻nych do Sanktuarium w Sk瘼e (Msza 鈍. na miejscu)

obiad, cisza poobiednia

spotkanie Rady Duszpasterskiej

przewidywany koniec spotkania Rady - godz. 17.00

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

innych problemów transportowych prosimy o wcze郾iejszy kontakt,

- tych, którzy posiadaj, prosimy o zabranie namiotu,

- alb do sobotniej Mszy 鈍.

ks. hm Robert Mogie趾a HR - Naczelny Kapelan ZHRwraz z Rad Duszpastersk Zwi您ku