Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Główna Kwatera Harcerzy
ul. Litewska 11/13
00-589 Warszawa
tel.: 22 629-12-39  e-mail: gkh@zhr.pl


1pro

Ostatni Świadkowie
Wiara.zhr.pl

Harcerskie Rekolekcje przed kanonizacją Jana Pawła II

Środa, 26 marca 2014

Harcerskie Rekolekcje przed kanonizacją Jana Pawła II
Druhowie! 

Jan Paweł II wzywał nas wielokrotnie słowami "Nie lękajcie się...". Stojąc u progu nowego Tysiąclecia, wygłaszając orędzie na Światowy Dzień Młodych w Rzymie, wzywał młodzież z całego świata do odwagi w stawaniu się świętymi. Namawiał do modlitwy i kontemplacji, ale także do służby drugiemu człowiekowi.

Podejmując to wezwanie, ZHR we współpracy z Modlitwą w drodze, przygotował dla swoich członków i użytkowników Modlitwy w drodze, rekolekcje przed kanonizacją Jana Pawła II na każdy dzień, począwszy od 27 marca. Zachęcamy do słuchania tych rozważań na stronie, jak i w aplikacji na iOS tiny.pl/qlcrf i Android tiny.pl/qlcrd .

"Młodzi wszystkich kontynentów, nie lękajcie się być świętymi nowego tysiąclecia! Bądźcie miłośnikami kontemplacji i modlitwy; postępujcie zgodnie z wyznawaną wiarą i służcie ofiarnie braciom jako żywe członki Kościoła i budowniczowie pokoju. Aby zrealizować ten niełatwy program życiowy, wsłuchajcie się w słowo Boże i czerpcie siły z sakramentów, zwłaszcza z Eucharystii i z sakramentu pokuty. Chrystus chce, byście byli nieustraszonymi apostołami Jego Ewangelii i budowniczymi nowej ludzkości." (Jan Paweł II, orędzie na Światowe Dni Młodzieży - Rzym 2000).

ROZPOCZNIJ REKOLEKCJE!

Instrukcja Rekolekcji z JP II:

1. 4 tygodnie: JA, BÓG, HONOR i OJCZYZNA.

2. ZADANIE - Na początku każdego tygodnia zapraszamy Cię do obejrzenia filmiku, w którym przedstawione będzie ZADANIE do PRACY NAD SOBĄ na nadchodzący tydzień.

3. SŁOWO - Każdego dnia czekają na Ciebie REFLEKSJA, dotycząca konkretnych myśli wypowiedzianych przez Ojca Św. Jana Pawła II. Pojawiać się będą w formie: NAGRANIA (platforma Modlitwy w drodze), GRAFIKI i TEKST. 

4. QUIZ - Codziennie, aby poznać lepiej postać Jana Pawła II pojawiać się będą zagadki dotyczące jego osoby. Odpowiedzi umieszczaj na facebooku. Na koniec wylosujemy, z pośród osób, które odpowiadały poprawnie, rozlosujemy 10 nagród!

5. UWAGA!!! - Gdzie można znaleźć REKOLEKCJE z JP II - na facebooku, na stronie Modlitwy w drodze, na stronie ZHR-u i co ważne - na TWOIM SMARTFONIE!!!! Dzięki nowoczesnej technologii, po wejściu na stronę Modlitwy w drodze, możesz słuchać kierowanego do Ciebie słowa wszędzie - w tramwaju, w autobusie, w kawiarni...i gdzie sobie tylko wymarzysz.

Więcej o przygotowaniach ZHR do Kanonizacji Jana Pawła II znajdziesz na stronie:www.harcerze.zhr.pl/jp2