Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Środa, 26 marca 2014

Harcerskie Rekolekcje przed kanonizacją Jana Pawła II
Druhowie!

Jan Paweł II wzywał nas wielokrotnie słowami "Nie lękajcie się...". Stojąc u progu nowego Tysiąclecia, wygłaszając orędzie na Światowy Dzień Młodych w Rzymie, wzywał młodzież z całego świata do odwagi w stawaniu się świętymi. Namawiał do modlitwy i kontemplacji, ale także do służby drugiemu człowiekowi.

Podejmując to wezwanie, ZHR we współpracy z Modlitwą w drodze, przygotował dla swoich członków i użytkowników Modlitwy w drodze, rekolekcje przed kanonizacją Jana Pawła II na każdy dzień, począwszy od 27 marca. Zachęcamy do słuchania tych rozważań na stronie, jak i w aplikacji na iOS tiny.pl/qlcrf i Android tiny.pl/qlcrd .

"Młodzi wszystkich kontynentów, nie lękajcie się być świętymi nowego tysiąclecia! Bądźcie miłośnikami kontemplacji i modlitwy; postępujcie zgodnie z wyznawaną wiarą i służcie ofiarnie braciom jako żywe członki Kościoła i budowniczowie pokoju. Aby zrealizować ten niełatwy program życiowy, wsłuchajcie się w słowo Boże i czerpcie siły z sakramentów, zwłaszcza z Eucharystii i z sakramentu pokuty. Chrystus chce, byście byli nieustraszonymi apostołami Jego Ewangelii i budowniczymi nowej ludzkości." (Jan Paweł II, orędzie na Światowe Dni Młodzieży - Rzym 2000).

ROZPOCZNIJ REKOLEKCJE!

Instrukcja Rekolekcji z JP II:

1. 4 tygodnie: JA, BÓG, HONOR i OJCZYZNA.

2. ZADANIE - Na początku każdego tygodnia zapraszamy Cię do obejrzenia filmiku, w którym przedstawione będzie ZADANIE do PRACY NAD SOBĄ na nadchodzący tydzień.

3. SŁOWO - Każdego dnia czekają na Ciebie REFLEKSJA, dotycząca konkretnych myśli wypowiedzianych przez Ojca Św. Jana Pawła II. Pojawiać się będą w formie: NAGRANIA (platforma Modlitwy w drodze), GRAFIKI i TEKST.

4. QUIZ - Codziennie, aby poznać lepiej postać Jana Pawła II pojawiać się będą zagadki dotyczące jego osoby. Odpowiedzi umieszczaj na facebooku. Na koniec wylosujemy, z pośród osób, które odpowiadały poprawnie, rozlosujemy 10 nagród!

5. UWAGA!!! - Gdzie można znaleźć REKOLEKCJE z JP II - na facebooku, na stronie Modlitwy w drodze, na stronie ZHR-u i co ważne - na TWOIM SMARTFONIE!!!! Dzięki nowoczesnej technologii, po wejściu na stronę Modlitwy w drodze, możesz słuchać kierowanego do Ciebie słowa wszędzie - w tramwaju, w autobusie, w kawiarni...i gdzie sobie tylko wymarzysz.

Więcej o przygotowaniach ZHR do Kanonizacji Jana Pawła II znajdziesz na stronie:www.harcerze.zhr.pl/jp2