Spotkanie Wydzia逝 W璠rownik闚

Wtorek, 25 marca 2014

Spotkanie Wydzia逝 W璠rownik闚

Tydzie temu rozkazem Naczelnika Harcerzy zosta powo豉ny Wydzia W璠rowników, a ju w ubieg陰 niedziel cz這nkowie Wydzia逝 wraz z referentami w璠rowniczymi spotkali si w Krakowie, aby omówi bie膨c sytuacj pionu w璠rowniczego w Organizacji i zaplanowa dzia豉nia na najbli窺ze miesi帷e. Spotkanie przy wiosennej aurze, przy ognisku odby這 si na jednym z fortów dawnej Twierdzy Kraków – Forcie „Winnica”.

Wiele tematów, pyta i propozycji które pojawi造 si na spotkaniu 鈍iadcz o tym, i jest bardzo du穎 do zrobienia. Spotkanie podzielone zosta這 na 3 bloki tematyczne wokó których b璠zie skupia praca Wydzia逝: „worek metodyczny”, program i szkolenia. Nie zabrak這 równie opowie軼i o historii fortu i przedstawienia szczegó這wych dzia豉 zwi您anych z programami m.in. 3 Generaów i Budzenie Niepodleg這軼i.

O szczegó這wych wnioskach ze spotkania na pewno dowiecie si wkrótce – ale przede wszystkim mamy nadziej, i b璠zie to widoczne po konkretnych „owocach”. Oto gówne wnioski:
- stworzenie „poradnika” dla dru篡nowych (z komentarzami i inspiracjami do prowadzenia dru篡ny) oraz „ABC jak zosta w璠rownikiem”,
- prace koncepcyjne nad tworzeniem „zal捫ków” w璠rowniczych w 鈔odowiskach gdzie nie ma dru篡n w璠rowników wraz z dzia豉niami u鈍iadamiaj帷ymi jak wa積a jest pe軟a 軼ie磬a rozwoju harcerza przechodz帷ego z dru篡ny harcerzy do w璠rowników,
- dalsza dyskusja i prace nad zauwa穎nymi uwagami dot. obecnie funkcjonuj帷ych regulaminów zwi您anych z pionem w璠rowniczym,
- finalizowanie prac zwi您anych z wprowadzeniem kategoryzacji dru篡n w璠rowników,
- podj璚ie pracy nad wprowadzeniem Szyszek W璠rowniczych,
- stworzenie systemu szkole (kursy w璠rowników, akademie i warsztaty w璠rowników oraz blok z metodyki w璠rowniczej na Warsztatach Hufcowych OH-y, a tak瞠 kursy specjalno軼iowe w ramach Harcerskiej Akademii Umiej皻no軼i),
- rozbudowana propozycja dzia豉 w oparciu o programy i projekty (realizacja obecnie rozpocz皻ych i propozycje dalszych)
- promowanie niezwyk造ch dzia豉 poszczególnych 鈔odowisk w璠rowników.

hm. ㄆkasz Mróz
Kierownik Wydzia逝 W璠rowników
„KURS NA SΜ哸E! TAK TRZYMA!”
email: wedrownicy@zhr.pl

Obecni na spotkaniu cz這nkowie Wydzia逝: hm. ㄆkasz Mróz, hm. Krzysztof Fr帷kowiak, hm. Maciej Klima (komendant Ma這polskiej Chor庵wi Harcerzy), phm. Dariusz Grz康ziel, pwd. Jakub Górniak, ㄆkasz Romanowski HO;

Referenci: phm. Wojciech Snoch (Ma這polska), phm. Kamil Wojciechowski (Mazowsze), pwd. Micha Kozanecki (Wielkopolska) oraz hm. Wojciech Kolka z 5 Krakowskiej Dru篡ny W璠rowników bior帷y udzia w przygotowaniu Programu „Budzenie Niepodleg這軼i”