I Zlot Dru篡nowych za nami...

字oda, 13 pa寮ziernika 2010

W pierwszy weekend pa寮ziernika, w pi瘯nych wielkopolskich lasach odby pierwszy Zlot Dru篡nowych ZHR. Mimo bólów, w jakich rodzi豉 si ta impreza, przybyli na ni dru篡nowi (obecni, byli i przyszli) z wielu zak徠ków Polski, od Szczecina do Bielsko-Bia貫j, od Gdyni do Wroc豉wia.

Pi徠kow noc ekipa dru篡nowych dotar豉 do Osady Harcerskiej Maciejewo k/Czarnkowa – dawnej le郾iczówki, posiadaj帷ej wody tyle, co w studni, a pr康u ile kto ze sob w kieszeniach przywióz. Ale i z tych luksusów nie skorzystali鄉y, rozbijaj帷 obozowisko namiotowe. Pierwsze ognisko Zlotu solidnie nas wym璚zy這 przed kolejnym dniem.

Sobota postawi豉 uczestników Zlotu w nowych dla nich sytuacjach. Uczyli si stawia tipi, budowa przeszkody linowe, gra na sygnaówce czy gitarze, podkre郵a fotografiami pi瘯no przyrody, a tak瞠 rozbija obozowe namioty „dychy” za 73,50z. W trakcie tej nauki mogli鄉y spojrze z ró積ych stron na proces wychowawczy i ujrze w ka盥ej czynno軼i sytuacj wychowawcz.

Po samodzielnie przygotowywanym obiedzie Zlot odwiedzi Naczelnik OH-y wraz z Szefem Wydzia逝 Harcerzy. W centralnie usytuowanym tipi, przy ognisku dru篡nowi mieli okazj porozmawia z Naczelnikiem i uzyska odpowiedzi na trapi帷e ich pytania.

Popo逝dniu podzielili鄉y si do鈍iadczeniami ró積ych 鈔odowisk ze wspó逍racy z otoczeniem dru篡ny, natomiast wieczorem przy ogniu poruszyli鄉y temat projektu zmian w zdobywaniu stopni instruktorskich, podkre郵aj帷ego najwa積iejsz role w ZHR – rol dru篡nowego. Dyskusja chwilami rozgrzewa豉 niektórych do bia這軼i i dotyczy豉 gównie tempa i g喚boko軼i projektowanych zmian, które maj sprawi, by stopnie odzwierciedla造 poziomy rozwoju dru篡nowego.

Niedzielny rze鄂i poranek obudzi nas Msz 鈍. odprawion na brzegu jeziora. Nast瘼nie wymienili鄉y pomys造 na nabory i na to, jak skutecznie zach璚a ch這paków do wst徙ienia do dru篡ny. Apel zako鎍zy nasze spotkanie z Maciejewem, jednak nie mog這 nas zabrakn望 na Turnieju Dru篡n Puszcza雟kich, gdzie zgromadzi造 si najlepsze dru篡ny z ca貫j Polski. Po og這szeniu wyników rywalizacji podali鄉y sobie d這nie z nadziej, 瞠 zobaczymy si za rok.

Pierwszy Zlot Dru篡nowych ZHR za nami! A co przed nami? Drugi i kolejne, z jeszcze wi瘯sz dawk pomysów i pozytywnej energii z wszystkich kra鎍ów Polski. Dru篡nowych ju zapraszamy na Zlot Dru篡nowych w 2011 roku. Wiemy ju, 瞠 ekipa organizatorów ju zaczyna intensywn prac, aby móg on jeszcze lepiej przys逝篡 si dru篡nowym w ich pracy na pierwszej linii frontu. W imieniu Wydzia逝 Harcerzy ju teraz zach璚amy do w陰czenia si w organizacj samego Zlotu, a tak瞠 do przybycia na II Zlot Dru篡nowych Organizacji Harcerzy ZHR, który odb璠zie si jesieni 2011 roku!

phm. Krzysztof Filipiuk HR
komendant Pierwszego Zlotu Dru篡nowych ZHR