Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Odszedł Tymoteusz Duchowski ps. MOTEK

Sobota, 15 marca 2014

Odszedł Tymoteusz Duchowski ps. MOTEK

14 marca, w wieku 86 lat, zmarł Tymoteusz Duchowski pseudonim “Motek” – powstaniec warszawski walczący w Oddziale 227, plutonu harcerskiego Armii Krajowej, zgrupowania „Żyrafa”, obwód „Żywiciel”, Warszawa, Żoliborz. Był m. in. łącznikiem kanałowym między Żoliborzem a Starym Miastem.

Był zawsze pogodny – takiego go zapamiętamy. Nawet w obliczu choroby, przypominał młodym harcerkom i harcerzom, że Prawo Harcerskie nakazuje być pogodnym.

W ostatnią drogę wybierzemy się z nim w dn. 20 marca 2014 r.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione o godzinie 13.00 w kościele parafialnym pw. św Michała przy ulicy Puławskiej 95 (obok ulicy Dolnej). Urna z prochami zostanie pochowana na cmentarzu Stare Powązki w grobie rodzinnym.

Wejście na cmentarz zostanie otwarte o godzinie 14.30 (6 brama od ulicy Ostroroga).

Zapraszamy poczty sztandarowe oraz delegacje środowisk harcerskich.