Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Harcerska Sztafeta Rozważań

Czwartek, 6 marca 2014

Harcerska Sztafeta Rozważań

Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię,
tam jestem pośród nich (Mt 18,20)

U progu Wielkiego Postu proponujemy Wam wspólne wielkopostne rozważanie Pisma Świętego - wspólne czyli zakładające również wasz aktywny udział.

HARCERSKA SZTAFETA ROZWAŻAŃ

to propozycja dla wszystkich instruktorów, przybocznych, wędrowników, harcerek i harcerzy starszych oraz dla każdego, kto chce wspólnie z nami przygotowywać się do Świąt Wielkiej Nocy. Przygotowania polegają na czytaniu codziennie liturgii słowa oraz krótkiej refleksji, którą wspólnie przygotowujemy.

Podaj dalej pałeczkę w sztafecie

Zachęcamy Cię gorąco byś był nie tylko odbiorcą ale i twórcą rozważań. Jak w sztafecie – by ją ukończyć, każdy musi choć przez chwilę nieść pałeczkę. Dlatego zapraszamy cię do zaangażowania się samemu lub z radą drużyny, komendą chorągwi, hufca, Zarządem Okręgu.

Jak to działa

1. Jeżeli chcesz się przyłączyć  (sam lub w większym gronie) napisz do dh Macieja Nowakowskiego, wskazując ilość dni w których chcesz przygotować rozważanie.
  2. Jeżeli działacie grupą (w drużynie, szczepie, hufcu itp) podzielicie się wskazanymi dniami.
  3. Niech każda z osób przeczyta uważnie i w ciszy czytanie z wyznaczonego jej dnia poświęć trochę czasu na modlitwę i rozważania przeczytanego tekstu, a następnie napisz krótkie rozważanie wraz z propozycją zadania/harcu duchowego powiązanego z przeczytanymi tekstami.
  4. Zebrane teksty odeślijcie do Macieja Nowakowskiego, który zamieści je w aplikacji.
  5. Rozważania znajdziesz na stronie internetowej oraz w aplikacji możliwej do pobrania na smartfony.

To wspólna Sztafeta Rozważań, w której pałeczkę podajemy z rąk do rąk… niech nie zabraknie Cię w tym biegu!