Trzej Genera這wie: Wyprawa W璠rownik闚 ZHR szlakiem Genera豉 Stanis豉wa Sosabowskiego

Czwartek, 27 lutego 2014

Druhowie!

Czas najwy窺zy rozpocz望 intensywne przygotowania do naszej wspólnej przygody, której fina czeka nas na obchodach w Arnhem!

Na pocz徠ek kilka suchych informacji i wymogów, jakie musimy spe軟i, a w豉軼iwie, który ka盥y z osobna spe軟ia musi.

Przede wszystkim ka盥y uczestnik musi by cz這nkiem czynnej, aktywnie dzia豉j帷ej dru篡ny w璠rowników ZHR, a uprzywilejowani b璠 druhowie, którzy wzi瘭i udzia w konferencji w Warszawie 11 stycznia br. – b璠 oni posiada pierwsze雟two w rekrutacji. Ponadto, aby wzi望 udzia w kursie nale篡 mie minimum otwarty stopie Harcerza Orlego, mo磧iwy do zamkni璚ia we wrze郾iu b.r., lub posiada ten stopie, zdobywa lub posiada stopie Harcerza Rzeczpospolitej.

Kolejnym wymogiem jest próg wiekowy – uko鎍zone 16 lat, z zaznaczeniem, 瞠 osoby niepe軟oletnie musz posiada NOTARIALNIE PO名IADCZON zgod obojga rodziców na wzi璚ie udzia逝 w kursie spadochronowym i skok w Arnhem we wrze郾iu. Ten typ po鈍iadczonej zgody jest wymogiem postawionym nam przez instruktora spadochroniarstwa, wi璚 musimy si podporz康kowa.

Nie istnieje mo磧iwo嗆 wzi璚ia udzia逝 wy陰cznie w szkoleniu spadochronowym bez wyjazdu na obchody do Arnhem.

Oprócz powy窺zych istniej wymagania samego kursu spadochronowego:

Termin przesy豉nia zg這sze to 14 marca.

Kolejnym zagadnieniem s koszty ca貫go przedsi瞝zi璚ia:

· kurs spadochronowy - 550 z訥K1] - zaj璚ia na strzelnicy (teoria+po 50 sztuk 0.22 LR, 9x19mm oraz 7,62x39 mm) + szkolenie naziemne teoretyczne + skoki 獞iczebne na SL (linie statycznej) najpewniej z samolotu An-2

· wyjazd do Arnhem - 500 z

Na koniec wst瘼ny terminarz:

W kwietniu rozpoczynamy szkolenia na ogródku spadochronowym w Krakowie w siedzibie 16 Batalionu 6 Brygady Powietrznodesantowej zlokalizowanego przy ulicy Wroc豉wskiej w Krakowie. 鑿iczenia w zamierzeniu odbywa si b璠 trzy razy w tygodniu, popo逝dniami. Przed samymi skokami b璠zie zorganizowana specjalna edycja pozwalaj帷a Druhom spoza Ma這polski nadrobi ewentualne zaleg這軼i wzgl璠em reszty kursantów. Nadmie闓y, 瞠 w czasie trwania kursu wszyscy b璠ziemy kwaterowa na Forcie D逝bnia kilka minut drogi od miejsca kursu.

Ponadto od po這wy marca rozpocznie si czas treningów ogólnorozwojowych ka盥ego uczestnika - ta cz窷 realizowana jest gównie we w豉snym zakresie wed逝g wytycznych instruktora z którym b璠ziemy skaka. Wytyczne otrzymacie po zamkni璚iu zapisów.

Druga po這wa kwietnia (prawdopodobnie 30 kwietnia - 1 maja) to szkolenia na strzelnicy w miejscowo軼i K瑿這 ko這 W患olnicy w Województwie Lubelskim.

Natomiast kurs spadochronowy i pierwsze skok 獞iczebne odb璠 si w jeden z weekendów pomi璠zy 23 maja a 1 czerwca, a dok豉dna data jest zale積a gównie od pogody.

Fina naszej akcji – obchody Operacji Market-Garden maj miejsce w drugiej po這wie wrze郾ia - od 18 do 22 rano.

Pozostaje 篡czy nam si i ch璚i w pokonywaniu samych siebie!

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!