Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Główna Kwatera Harcerzy

Ostatni Świadkowie

Nie zwlekaj! Podejmij wyzwanie - otwórz / zamknij próbę na stopień harcmistrza, weź udział w warsztatach, spotkajmy się w Kręgu Harcmistrzów!

Wtorek, 21 stycznia 2014

"Harcmistrz współtworzy Związek i jego oblicze ideowe, jest mistrzem w metodzie i organizacji pracy harcerskiej, wzorem dla harcerzy i instruktorów w całym życiu zgodnym z Przyrzeczeniem i Prawem Harcerskim. Jest skromny, swoją pracę stara się wykonywać coraz lepiej. Chętnie daje świadectwo swojej harcerskiej służby."
Z regulaminu stopni instruktorskich

Druhowie!
Zachęcając Was do rozwoju informujemy o następujących inisjatywach skierowanych dla harcmistrzów, podharcmistrzów realizujących próby harcmistrzowskie oraz podharcmistrzów planujących swoje próby otwierać.

Zapraszamy na:
- spotkania Komisji Harcmistrzowiskiej,
- warsztaty harcmistrzowskie,
- spotkanie Kręgu Harcmistrzów.

SPOTKANIA KOMISJI HARCMISTRZOWSKIEJ:
Tych z Was, którzy są już gotowi aby otwierać próbę i realizować stopień, a także tych, którzy zbliżają się do zakończenia realizacji zapraszamy na spotkania Komisji Harcmistrzowskiej - najbliższe odbędzie się w dn. 1 lutego (zgłoszenia przyjmujemy do końca tego tygodnia - tj. do 26 stycznia) a kolejne w dn. 15 marca.
Więcej o Komisji, jej spotkaniach oraz warunkach otwarcia / zamknięcia prób znajdziecie na stronie: http://www.khzhr.pl

WARSZTATY HARCMISTRZOWSKIE:
Dopasowujemy się do Twoich potrzeb. Już dziś rezerwuj terminy!

Zapraszamy na wiosenną edycję Warsztatów Harcmistrzowskich. Proponujemy nowatorską formułę 3 weekendowych zbiórek, z których tylko pierwsza zbiórka ma z góry przewidziany program. Zawartość pozostałych zbiórek dopasujemy do zainteresowań oraz potrzeb rozwojowych konkretnej grupy uczestników, którą poznamy w dniach 28.02-2.03.2014r. Sprawdź efekty pierwszej edycji: ZOBACZ FILMOWE PODSUMOWANIE

Więcej o warsztatach na stronie: http://www.harcerze.zhr.pl/news/124/n/326

SPOTKANIE KRĘGU HARCMISTRZÓW:
W dn. 8 - 9 marca w Warszawie po raz kolejny odbędzie się spotkanie Kręgu Harcmistrzów.
Podczas spotkania zwrócimy uwagę na kwestię ideowości harcerskiej przystępując do przygotowania Złazu Instruktorów naszej Organizacji, który odbędzie się w dn. 28 - 30 listopada w Lublinie i będzie poświęcony właśnie kwestiom ideowym. Ponadto poruszymy tematy Kanonizacji Jana Pawła II oraz wspólnie zastanowimy się nad dalszym kierunkiem naszych działań. Więcej informacji na temat spotkania Kręgu Harcmistrzów wkrótce!