Relacja z Konferencji Inauguruj帷ej Program "Trzej Genera這wie"

字oda, 15 stycznia 2014

Relacja z Konferencji Inauguruj帷ej Program "Trzej Genera這wie"

W dniach 11-12 stycznia w Warszawie odbywa豉 si konferencja rozpoczynaj帷a program Organizacji Harcerzy „Trzej Genera這wie”.

Pierwsza cz窷 konferencji mia豉 miejsce w Muzeum Wojska Polskiego gdzie dr Jerzy Kirszak z Instytutu Pami璚i Narodowej przybli篡 histori Polskich Si Zbrojnych na Zachodzie. Gospodarzem miejsca by dyrektor muzeum prof. Zbigniew Wawer. W konferencji uczestniczy豉 pani Jadwiga Chru軼iel córka genera豉 Antoniego Montera. Po pierwszej cz窷ci odby豉 si gra miejska przygotowana przez harcerzy z 123 Warszawskiej Dru篡ny Harcerzy, której szefem by pwd. Damian Adam Marks. Oko這 godziny 15 uczestnicy konferencji zebrali si w Zespole Szkó Samochodowych nr 2 przy ul. Jana Paw豉 II gdzie po obiedzie mia豉 miejsce dalsza cz窷 programu. W poszczególnych grupach wraz z historykami IPN:

Program zuchmistrzów – genera Stanis豉w Maczek – dr Piotr Chmielowiec oraz szef programu phm. Lech Pastwa

Program w璠rowników – Genera Stanis豉w Sosabowski – dr Daniel Kore oraz szef programu pwd. Jakub Górniak

Program harcerzy starszych – genera W豉dys豉w Anders – dr Jerzy Kirszak oraz szef programu pwd. Pawe Burzymowski

Wieczorem odby si wspólny kominek, którego celem by這 podsumowanie konferencji, 酥iewane by造 nie tylko piosenki harcerskie, ale takie jak „Czerwone Maki”, „Wojenka”. Po kominku instruktorzy udali si na Pow您ki Wojskowe gdzie mia造 miejsce mianowania harcmistrzowskie… po nich uczestnicy udali si na groby Powsta鎍ów Warszawskich, grób Aleksandra Kami雟kiego, a nast瘼nie na kwater ㄠczka. Tu pan Micha Nowak oraz hm. Micha Kuczmierowski opowiadali o pracach archeologicznych, ekshumacjach cia pomordowanych przez re磨m komunistyczny 穎軟ierzy AK, NSZ, oddziaów WiN.

Nast瘼nego dnia w Muzeum Powstania Warszawskiego odby豉 si msza, a nast瘼nie spotkanie z dr Szymonem Niedziel, dyrektorem dzia逝 ekspozycji muzeum. By to wyk豉d, który wielu pozostanie w pami璚i, gdy nie mówi tylko o Powsta鎍ach Warszawskich, ale tak瞠 o kultywowaniu tradycji polskich i krzewieniu patriotyzmu. Po wyk豉dzie odby這 si zwiedzanie muzeum.

W konferencji wzi窸o udzia ok. 170 w璠rowników, zuchmistrzów, harcerzy starszych oraz instruktorów.

Wi璚ej na temat Programu "Trzej Genera這wie" na stronie: www.trzejgeneralowie.zhr.pl

Czuwaj!

phm. Rene Karkocha