Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Główna Kwatera Harcerzy

Ostatni Świadkowie

ks. dr hm Krzysztof Bojko odszedł na wieczną wartę. Przyjaciel, Druh, Kapelan, Hufcowy.

Niedziela, 10 listopada 2013

Krzysztof jako ksiądz i instruktor harcerski, od lat związany był z „Harcerstwem Niepokornym”, był postacią ogólnie znaną. Pamiętamy jego działalność w Krajowej Radzie Duszpasterstwa Harcerskiego, z artykułów w „Czuwajmy” czy z książek, w których pisał głównie o harcerstwie na Polskich Kresach i przedwojennych kapelanach harcerskich. Jego pracę doktorską o kapelanach recenzował m. in. śp. hm Tomasz Strzembosz. To ś.p. Krzysztofowi zawdzięczamy przypomnienie i popularyzowanie postaci błogosławionego księdza harcerza Stefana Wincentego Frelichowskiego. To staraniom m. in. Krzysztofa w dniu 22 lutego 2003 r. w Warszawie Prymas Polski kard. Józef Glemp ogłosił Błogosławionego ks. Stefana W. Frelichowskiego patronem Harcerstwa Polskiego.

Pomimo tego wielkiego zaangażowania w sprawy „krajowe” Krzysztof miał czas na bycie drużynowym, hufcowym, członkiem Komisji Instruktorskiej Dolnośląskiej Chorągwi Harcerzy jak i proboszczem niewielkiej parafii w Białej gmina Chojnów koło Legnicy.

Jednak ciężka choroba i konieczność jej leczenia przerwały nagle „pielgrzymowanie” Krzysztofa po Harcerstwie, książkach i ukochanych i rodzinnych Kresach Wschodnich.

Nasz Przyjaciel, Druh, Kapelan, Hufcowy odszedł od nas na wieczna wartę w przededniu Narodowego Święta Niepodległości - 10 listopada 2013 roku o godzinie 2:20.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

Dnia 14 listopada 2013 r. – g. 18.00 – Msza św. kościele pw. Przemienia Pańskiego w Białej

Dnia 15 listopada 2013 r. – g. 13.00 – Uroczystosci pogrzebowe w kościele pw. Przemienia Pańskiego w Białej. Pogrzeb ok 17:30 we Wrocławiu na cmentarzu św. Rodziny. Cmentarz Sepolno, biskupin.

Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie...