Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Główna Kwatera Harcerzy

Ostatni Świadkowie

Przygotujmy się do Peregrynacji Relikwii naszego Patrona!

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Przygotujmy się do Peregrynacji Relikwii naszego Patrona!
Peregrynacja to inaczej wędrówka, pielgrzymka, przenoszenie relikwii lub innych przedmiotów kultów np. obrazów, figur itp.

Peregrynacja relikwii bł.Druha Wicka, jest organizowana z okazji 100-lecia jego urodzin, w roku który został ogłoszony jako rok bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Odbywać się będzie przez wszystkie okręgi i środowiska harcerskie ZHR.

Uroczyste rozpoczęcie peregrynacji przewidujemy podczas pielgrzymki ZHR-u na Jasną Górę 8 września 2013 roku. Natomiast zakończenie nastąpi 23 lutego 2014 roku w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.