Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Główna Kwatera Harcerzy

Ostatni Świadkowie

Wyprawa ku Zwycięstwu! - Zapraszamy na Zlot Drużyn Wędrowników!

Czwartek, 16 maja 2013

Wyprawa ku Zwycięstwu! - Zapraszamy na Zlot Drużyn Wędrowników!

Gdy wypłynęliśmy z naszego strumienia na szeroką toń jeziora, towarzyszyły nam promienia słońca. Po chwili jednak nadciągnęły chmury i zerwał się porywisty wiatr, który wzburzył jezioro. Delikatne canoe stało się naszą jedyną deską ratunku. Gdyby nabrało wody lub uderzyło w jakiś korzeń, których pełno było wkoło, byłoby po nas. Nasze wiosła, zamiast służyć tylko do napędzania canoe, stały się jedynym środkiem ucieczki od atakujących fal i poruszania się do przodu.

Gdy woda atakuje jedną burtę, wiosłuj z drugiej. Gdy canoe wspina się na falę, musisz pozwolić, by lekko rufa się osunęła, ale gdy canoe przekroczy grzbiet fali, musisz mocno wiosłować, by odzyskać kierunek swego kursu.

W każdym wypadku Twój los zależy od koncentracji uwagi, odwagi i aktywności.

(Sir Robert Baden – Powell „Wędrówka do sukcesu”)

DRUHOWIE!
Zapraszam na Zlot Drużyn Wędrowniczych Organizacji Harcerz „Wyprawa ku zwycięstwu !”

Dla kogo → drużyny i patrole wędrownicze Organizacji Harcerzy.

Kiedy: 29.08.2013 – 01.09.2013

Start → Okolice Krakowa

Meta → Częstochowa

Dlaczego warto przyjechać:

→ aby ćwiczyć hart ducha

→ aby pracować nad swoim charakterem

→ aby się sprawdzić w trudzie wędrówki

→ aby się sprawdzić w ekstremalnych warunkach

→ aby pokazać, że spryt, odwaga, orientacja w terenie, taktyka, oraz sprawność fizyczna, nie są Ci obce

→ aby poznać nowych przyjaciół

→ aby wspólnie rywalizować z innymi drużynami z całej Polski

W programie: