Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Zaproszenie na Lednicę

Niedziela, 12 maja 2013

Zaproszenie na Lednicę

Pierwszego czerwca, w Dzień Dziecka odbędzie się XVII Spotkanie Młodych nad J. Lednickim - dziesiątki tysięcy młodych ludzi przyjadą na to niezwykłe miejsce by razem wielbić Boga, tańczyć na Jego cześć i śpiewem wychwalać Jego imię. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej podejmuje swoją służbę - służbę, która jest niezwykle wartościowa, i bez której spotkanie byłoby znacznie uboższe.

Robert Baden-Powell mówił, że pełnienie służby jest sposobem wypełnienia przyrzeczenia i obowiązku wobec Boga - gdzie zatem lepiej zrealizować tę myśl jeśli nie na Polach Lednickich? Harcerska Służba Lednica jest miejscem gdzie każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Czeka na Was siedem służb - każda inna, wymagająca odmiennych umiejętności i zachowań - łączy je jednak ta sama idea: pełniąc ją zbliżacie się do wielkiej doskonałości i miłości którą jest Jezus Chrystus. Czy zatem warto się jeszcze dłużej zastanawiać? Zgłoście się i zaproście do wspólnej służby znajomych harcerzy, drużyny czy środowiska.

W tym roku, korzystając z długiego weekendu Harcerska Służba Lednica rozpocznie się już w czwartek wieczorem. Przygotowujemy dla Was program, który pozwoli z jednej strony powrócić do źródeł i korzeni naszej historii, a z drugiej będzie czasem refleksji i formacji duchowej związanej z hasłem tegorocznego spotkania "W imię Ojca".

Zachęcam Was do regularnego i częstego odwiedzania strony HSL – www.lednica.zhr.pl - tam znajdziecie najświeższe informacje, ważne pliki do pobrania oraz dowiecie się co zrobić aby zdobyć sprawność HSL.

Czuwajcie i nie lękajcie się!

Komendant Harcerskiej Służby Lednica 2013
pwd. Łukasz Tadyszak HO