Warsztaty dla hufcowych, Opole, 15-16 lutego 2013 r.

Poniedzia貫k, 4 marca 2013

Warsztaty dla hufcowych, Opole, 15-16 lutego 2013 r.

Spotkanie w Opolu by這 kolejn ods這n warsztatów dla hufcowych prowadzonych tym razem w formule spotka regionalnych dedykowanych poszczególnym chor庵wiom. Wzi瘭i w nim udzia instruktorzy z chor庵wi dolno i górno郵御kiej oraz ziemi opolskiej. Na uwag zas逝guje udzia komendantów chor庵wi, gdy warsztaty pomy郵ane zosta造 jako okazja do tego, by hufcowi wspólnie ze swoim komendantem chor庵wi zastanowili si jak lepiej wspiera dru篡nowych.

Du穎 zatem mówili鄉y o budowaniu relacji hufcowego z dru篡nowym i o wspieraniu go na trzech p豉szczyznach: rozwoju osobistego, jego relacji z osobami z otoczenia oraz pracy wychowawczej w dru篡nie. Dzielili鄉y si w豉snymi do鈍iadczeniami, u鈍iadamiali sobie jak du穎 jest jeszcze do zrobienia w naszym osobistym podej軼iu do wspierania dru篡nowych oraz zastanawiali鄉y si jak to robi lepiej.

Warsztaty by造 okazj do od鈍ie瞠nia do嗆 oczywistej, cho ostatnio w naszych szeregach chyba zakurzonej idei, 瞠 struktury wy窺ze istniej po to, aby wspiera ni窺ze.

Dzi瘯uj wszystkim, którzy po鈍i璚ili czas, aby wspólnie ze mn o tych tematach pogada.

Hm. Konrad Konefa

Opinie uczestników

• Warsztaty utwierdzi造 mnie w przekonaniu, 瞠 „Harcerstwo to braterskie budowanie relacji"
  • Za plus uwa瘸m form spotkania w mniejszych grupach chor庵wianych (terytorialnie). Zastanawiam si, czy nie mo積a by podzieli grup warsztatowych wg poziomu chor庵wi (np. z dwoma hufcami). Chodzi o etap znajduje si chor庵iew, 瞠by program by skierowany do grup, które 陰czy podobny problem, sytuacja. Trzeba by uwa瘸, aby nikt nie poczu si „posegregowany”. Do przemy郵e.
  • Warsztaty by造 ciekawe. Panowa豉 na nich przyjazna atmosfera. Jako嗆 ich mog okre郵i tym, 瞠 nikt na nich nie spa :-) , co moim zdaniem jest miarodajne.
  • Super pogadanka o najwa積iejszych celach wychowawczych hufca. Brak這 mi wymiany dzia豉 pomi璠zy hufcowymi.
  • Warsztaty by造 warte czasu. Zaliczam je do bardzo udanych szkole, kursów harcerskich. Polecam wszystkim na przysz這嗆.
  • Ostatnio znajomy powiedzia, pami皻aj w 篡ciu wa積e s trzy rzeczy: inwestycje, inwestycje, inwestycje. Po raz kolejny upewniam si, 瞠 takie przedsi瞝zi璚ia to doskona豉 inwestycja w siebie jako hufcowego. Zyskuje si nowe spojrzenie na pewne sprawy. Czuj delikatny niedosyt zwi您any z form prowadzenia warsztatów. Wol bardziej aktywny sposób prowadzenia dyskusji.
  • W porz康ku. Cenne spojrzenie na wa積e tematy w oryginalnym uj璚iu. Oby cz窷ciej.