Pierwsze spotkanie zespo逝 ds. obozownictwa za nami!

Niedziela, 18 listopada 2012

Pierwsze spotkanie zespo逝 ds. obozownictwa za nami!

Pami皻acie Konkurs Fotograficzny "Puszcza雟ki Obóz"?

By to pierwszy krok, jaki podj窸a Gówna Kwatera Harcerzy, aby zwróci uwag na nasze obozownictwo i harcowanie na 這nie przyrody. Og豉szaj帷 konkurs, oinformowali鄉y tak瞠, 瞠 poszukujemy osób ch皻nych do pracy na rzecz wychowywania w duchu blisko軼i z przyrod - w miniony weekend te osoby spotka造 si roboczo, aby wymieni si do鈍iadczeniami i pomys豉mi, oraz wyznaczy gówne kierunki dalszego dzia豉nia.

W sobot i niedziel 17-18 listopada 2011 r. w Poznaniu odby這 si robocze spotkanie harcerzy i instruktorów, którzy wyrazili ch耩 w陰czenia si w prace zespo逝, którego gównym zadaniem b璠zie promocja obozownictwa w Organizacji Harcerzy.

Uczestniczyli w nim:
- hm. S豉womir Ku瘸j - kierownik Wydzia逝 Harcerzy,
- pwd. Jaros豉w Kowalski (Wielkopolska Chor庵iew Harcerzy),
- pwd. Konrad Nycz (Górno郵御ka Chor庵iew Harcerzy),
- Hubert Korek (Pó軟ocno - Zachodnia Chor庵iew Harcerzy),
- Rafa υzi雟ki (Dolno郵御ka Chor庵iew Harcerzy).

Po rozpaleniu ognia w dwie minuty bez u篡cia zapa貫k zacz瘭i鄉y snu pomys造 na prace przysz貫go zespo逝. Ustalili鄉y dwie 軼ie磬i:
- kszta販enie si do wewn徠rz w formie puszcza雟kich wypraw pod has貫m "Ogie, las, pionierka";
- przekazywanie wiedzy z zakresu obozownictwa do dru篡nowych, a za ich po鈔ednictwem do dru篡n.

Obecno嗆 i dzia豉lno嗆 zespo逝 ds. obozownictwa widoczna b璠zie na Z豉zie Organizacji Harcerzy (1-3 marca w υdzi), nast瘼nie poprzez organizacj biwaku pionierskiego, wizyt na Turnieju Dru篡n Puszcza雟kich czy Zlocie Dru篡n W璠rowników i Zlocie Dru篡nowych. Poza tym zespó pracowa b璠zie nad form przyznawania sprawno軼i mistrzowskiej Ogniomistrz, stworzeniem kilku propozycji nowych sprawno軼i oraz nad nowym poradnikiem pionierki harcerskiej.

Wi璚ej szczegóów i pomysów na prac zespo逝 przedstawiciel zespo逝 przedstawi komendantom chor庵wi na spotkaniu Gównej Kwatery Harcerzy z komendantami chor庵wi, które odb璠zie si ju za tydzie.

Zespó ds. obozownictwa zostanie powo豉ny do 篡cia rozkazem naczelnika i w陰czony jako zespó w ramach dzia豉lno軼i Wydzia逝 Harcerzy Organizacji Harcerzy ZHR.

Jeste zainteresowany wspó逍rac?
Pisz: harcerze[at]zhr.pl