Konkurs „M這dzi Przyw鏚cy dla obywatelskiego spo貫cze雟twa jutra”

Wtorek, 16 pa寮ziernika 2012

Konkurs „M這dzi Przyw鏚cy dla obywatelskiego spo貫cze雟twa jutra”

Druhowie!

Miar naszej s逝瘺y harcerskiej jest to, jakich dzi瘯i niej wychowujemy obywateli. Charakter i misja harcerstwa polega równie na kszta速owaniu liderów i osób, które nie boj si podejmowa odpowiedzialno軼i za otaczaj帷ych ich ludzi i Ojczyzn. Je郵i my - instruktorzy harcerscy, harcerze starsi, w璠rownicy - nie b璠ziemy bra tej odpowiedzialno軼i na siebie to b璠zie to powa積y powód do zastanowienia si nad sensem naszej harcerskiej s逝瘺y i prowadzonej w Organizacji pracy wychowawczej.

Doce闓y zatem ruch harcerski, doce闓y samych siebie. Konkurs, do udzia逝 w którym Was zapraszam stawia sobie za cel odkrycie i promocj m這dych przywódców – odwa積ych, kreatywnych i silnych wizjonerów, którzy w przysz這軼i b璠 potrafili m康rze poprowadzi Polsk oraz lokalne spo貫czno軼i ku rozwojowi, stabilno軼i i godnemu 篡ciu obywateli. Czy to nie w豉郾ie takie zadanie stoi przed wspó販zesnym harcerstwem? Czy to nie w豉郾ie takich ludzi chcemy wychowywa? Zale篡 nam na kszta販eniu jednostek ambitnych, zaanga穎wanych i gotowych do podj璚ia zmian dla lepszej przysz這軼i naszej Ojczyzny. Mamy takie osoby w鈔ód nas. Zach璚am Was zatem do udzia逝 w konkursie – niech Wasz przyk豉d b璠zie dowodem na to, 瞠 s逝瘺a harcerska to równie dzi droga do s逝瘺y Polsce i bli幡im – a przez nich Bogu.

Z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ!

hm. Sebastian Grochala
Naczelnik Harcerzy

INFORMACJE O KONKURSIE

„M這dzi Przywódcy dla obywatelskiego spo貫cze雟twa jutra”.

Wi璚ej informacji na stronie www.mlodziprzywodcy.pl

Konkurs sk豉da si z IV etapów:

• Etap I - zg這szenia (przyjmowane do 17 stycznia 2013 r.).

Potencjalni uczestnicy maj czas na zdobycie potrzebnych dokumentów
i podpisów poparcia oraz na wys豉nie formularza zg這szeniowego.

• Etap II – weryfikacja zg這sze (od 17 stycznia 2013 do dnia 20 stycznia 2013 r. ).

Organizatorzy Konkursu b璠 sprawdzali zg這szenia pod wzgl璠em formalnym, a nast瘼nie zakwalifikuj 15-30 uczestników do III etapu.

• Etap III – zadania konkursowe (25 stycznia 2013 r. ).

W czasie spotkania w Warszawie uczestnicy b璠 brali udzia w zadaniach, które wy這ni spo鈔ód nich laureatów-finalistów. Jednym z zada b璠zie Gra Biznesowa przygotowana specjalnie na potrzeby Konkursu. Oprócz tego uczestnicy wezm udzia w 獞iczeniach grupowych oraz b璠 musieli rozwi您a zadania problemowe. Ocenia ich b璠 eksperci z dziedziny przywództwa i zarz康zania.

• Etap IV – Gala Fina這wa (1 lutego 2013 r.).

Gównym zadaniem uczestników b璠zie prezentacja tematyczna. Oprócz tego uczestnicy wezm udzia w zadaniu grupowym, które b璠zie równie wyzwaniem dla jednostek, pretenduj帷ych do miana przywódcy.

W Konkursie przewidziano warto軼iowe nagrody dla zwyci瞛ców, godne m這dego przywódcy. S to:

• Udzia w programie LMI „Kszta速owanie Zwyci瞛ców”™,
  • Szkolenie po鈍i璚ane tematyce przywództwa przeprowadzane przez Instytut Skutecznego Przywództwa i Zarzadzania przy Uczelni ζzarskiego,
  • Bezp豉tne studia na renomowanej Uczelni ζzarskiego
  • Pakiet nagród rzeczowych firmy Procter & Gamble
  • Nagroda pieni篹na firmy IBS Training

Nagrody zosta造 specjalnie dobrane w taki sposób, by oprócz satysfakcji z wygranej zapewnia造 m這demu przywódcy mo磧iwo嗆 rozwoju osobistego na dalszej 軼ie盧e 篡cia.

Forma zg這sze od konkursu:

a)    W formie elektronicznej – za pomoc formularza zg這szeniowego dost瘼nego
na stronie internetowej Konkursu w zak豉dce „Zg這 si!”

b)    W formie papierowej – za pomoc formularza papierowego dost瘼nego na stronie internetowej w formacie .docx do pobrania ze strony internetowej Konkursu. Wersj papierow nale篡 przes豉 listem poleconym lub z這篡 osobi軼ie na adres:

Instytut Skutecznego Przywództwa i Zarz康zania, ul. 安ieradowska 43,
02-662 Warszawa (wej軼ie F, 9 pi皻ro, pokój 5)

Sk豉d jury:

• Ireneusz Bisikiewicz – Prezes Leadership Management International Polska, przedsi瑿iorca, trener, konsultant
  • W這dzimierz Bu鄂iewicz - Prezes Instytutu Rozwoju Biznesu
  • Marta Kale雟ka - Ja鄂iewicz - Prezes Zarz康u Inter Partner Assistance Polska S.A., Dyrektor Generalny Inter Partner Assistance S.A. Oddzia w Polsce
  • Aleksander Kisil - Dyrektor ISPiZ, wieloletni instruktor harcerski, trener, coach, doradca, przedsi瑿iorca
  • Mik Kuczkiewicz - Prezes Hay Group Polska, konsultant, trener, biznesmen
  • Andrzej Wysocki -  przedsi瑿iorca, wieloletni instruktor harcerski, dzia豉cz, trener, doradca, dziennikarz
  • Karina Trafna - Dyrektor sprzeda篡 Legg Mason TFI oraz w豉軼icielka sieci przedszkoli Smart Kid

Wi璚ej informacji na stronie www.mlodziprzywodcy.pl