Relacja ze spotkania G堯wnej Kwatery Harcerzy - Warszawa, 5-7.10.2012 r.

Wtorek, 9 pa寮ziernika 2012

Relacja ze spotkania G堯wnej Kwatery Harcerzy - Warszawa, 5-7.10.2012 r.

W dn. 5 - 7 pa寮ziernika 2012r. w Warszawie odby這 si spotkanie Gównej Kwatery Harcerzy. W programie by這 podsumowanie dotychczasowej dzia豉lno軼i poszczególnych agend, rozmowy o przysz這軼i - w tym równie tworzenie bud瞠tu na najbli窺zy rok naszej s逝瘺y. Sobotnie popo逝dnie up造n窸o pod znakiem spotkania z Gówn Kwater Harcerek, wzajemnego poznania si, itegracji i inspiracji. Punktem ko鎍z帷ym nasze spotkanie by udzia w mszy 鈍i皻ej z okazji Dnia Polskiej Harcerki w ko軼iele pw. 鈍. Marcina w Warszawie.

Ko這 godziny 18:00 w siedzibie Naczelnictwa ZHR  na ul. Litewskiej zacz瘭i pojawia si pierwsi uczestnicy z dh Naczelnikiem na czele. W celu integracyjnym wszyscy Ci, którzy przyszli nieco wcze郾iej przed czasem (spotkanie planowo rozpoczyna這 si o 20:00) udali si na zakupy produktów spo篡wczych,  które pó幡iej mia造 sta si nasz kolacj, do której przyst徙ili鄉y niezw這cznie po powrocie ze sklepu. Gdy wybi豉 20:00 ochoczo zabrali鄉y si za ustalanie bud瞠tu Gównej Kwatery Harcerzy co trzeba przyzna 瞠 nie jest zbyt proste. Pieni璠zy jak zwykle jest mniej ni by鄉y chcieli, dlatego te zaproszono na to spotkanie go軼i - Wojciecha Stanka i hm. Adam Niemkiewicza, którzy przedstawili nam mo磧iwo軼i finansowania naszych dzia豉 ze 鈔odków zewn皻rznych i mo磧iwo軼i ich pozyskiwania.

Najwa積iejszy wniosek, który si nasuwa po tych prezentacjach to fakt, 瞠 dzia豉nia trzeba planowa najlepiej na ponad 2 lata do przodu, co pozwala na 豉twiejsze pozyskanie finansowania zewn皻rznego.  Rozmowa o bud瞠cie trwa豉 a do pó幡ych godzin nocnych. Mimo to, po jej zako鎍zeniu nie udali鄉y si na spoczynek tylko zacz瘭i鄉y omawia kolejne „punkty” spotkania.

Nast瘼nego dnia z rana mieli鄉y czas na doko鎍zenie tematów rozpocz皻ych poprzedniej nocy oraz omówieniu kilku, których wczoraj nie zd捫yli鄉y zacz望. Nasz czas jednak by mocno ograniczony  gdy byli鄉y umówieni na spotkanie z GKH-ek na godzin 16:00. Spotkanie odbywa這 si w domu by貫j druhny Naczelniczki hm. Magdaleny Masiak. Jednak wszyscy zostali zaskoczeni form w jakiej zosta這 zorganizowane. Na pocz徠ku po pysznym obiedzie ka盥a osoba mia豉 si przedstawi w ciekawy sposób (zagadk, zadaniem, piosenk - wszystkie chwyty dozwolone). Uczestnicy spotkania nie幢e si bawili podczas niektórych zada, np. 酥iewania po kaszubsku, szukania wybranych zagadnie w kodeksie prawa administracyjnego, zada wymagaj帷ych umiej皻no軼i projektowania, wspó責zia豉nia w zespole czy zagadek na skojarzenia.

Zaraz  po przedstawieniu si zostali鄉y podzieleni na grupy, tak by w ka盥ej grupie by造 osoby na tych samych funkcjach w obu Gównych Kwaterach co da這 im mo磧iwo嗆 lepszego poznania si i wymienienia si do鈍iadczeniem i pomys豉mi na dzia豉nie. Jednak 瞠by nie by這 to takie proste dostali鄉y te za zadanie przygotowanie wybranej potrawy. A nie by造 to potrawy zwyczajne - sa豉tka z granatem czy sa豉tka z rukol gruszkami i fet to tylko niektóre ze zrobionych przez nas da. Po ich przygotowaniu zasiedli鄉y do wielkiej wieczerzy, podczas której rozmawiali鄉y o wspó逍racy na poziomie Gównych Kwater oraz o nadchodz帷ej reformie edukacji i wnioskach, które musimy z niej wyci庵n望. Po bardzo mi貫j i przepysznej kolacji wrócili鄉y do lokalu na Litewskiej i podj瘭i鄉y pozosta貫 do omówienia tematy oraz ocenili鄉y zdj璚ia przys豉ne na konkurs „Puszcza雟ki obóz”.

Nast瘼nego dnia po 郾iadaniu udali鄉y si na Msz 安. z okazji Dnia Polskiej Harcerki – po mszy i kr璕u zako鎍zyli鄉y nasze spotkanie i rozjechali鄉y si do domów.