Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Główna Kwatera Harcerzy

Ostatni Świadkowie

Wróciliśmy z uroczystości otwarcia i poświęcenia Polskiego Cmentarza Wojennego w Bykowni

Sobota, 22 września 2012

Po kilkunastu godzinach jazdy reprezentacja Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej powróciła do Polski.
W wyjeździe uczestniczyła 45osobowa grupa harcerek i harcerzy z drużyn działających \\\"od gór aż po morze\\\".

W skład reprezentacji Organizacji Harcerzy weszli członkowie trzech najlepszych drużyn puszczańskich: - 36 Gdyńskiej Drużyny Harcerzy im. hm. Lucjana Cylkowskiego (Drużyna Rzeczypospolitej) oraz harcerze nowopostałej z niej 63 próbnej Gdyńskiej Drużyny Harcerzy,
- 16 Warszawskiej Drużyny Harcerzy \\\"Grunwald\\\" im. Zawiszy Czarnego,
- 3 Zakopiańskiej Drużyny Harcerzy \\\"Górska Ostoja\\\" im.. Tadeusza Kościuszki.

Organizację Harcerek reprezentowały harcerki 40 Gdyńskiej Drużyny Harcerek \\\"Potok\\\" im. Olgi Drahonowskiej - Małkowskiej.

Delegacjom ww. drużyn towarzyszył Naczelnik Harcerzy, Sekretarz Generalny oraz Komisarz Zagraniczny ZHR.